- rozhladna.sk - http://www.rozhladna.sk -

Booster – 4 mesiace projektu a jeho budúcnosť v roku 2011

Čas letí celkom rýchlo. Ani sa to nezdá. Projekt Booster totiž už beží 4 mesiace. Ak sa chcete dozvedieť o budúcnosti Boosteru, prečítajte si dnešný príspevok dokonca.

Priznám sa, že minulomesačné pridávanie mojich aktivít aj na stránku rozhladna.sk malo celkom úspech (ak ste niečo premeškali, pozrite do záložky služby, kde sú už dnes niektoré moje aktivity vypísané). Preto sa k Boosteru dostávam až teraz.

Rovnako ako minulý mesiac: Zúčastnených poprosím, aby napísali, ako sa zmenilo ich hodnotenie a prípadne aby pridali aj nejaký komentár.

Boosteru teda uzavrieme myslím úspešne pre všetkých. Ale nebojte sa, Booster 2011 sa už pripravuje. Viac v závere dnešnej bleskovky.

Môj komentár pridám dnes rovno sem do článku. Do Boostru som sa zapojil hneď od dňa jedna. Vtedy bola stránka rozhladna.sk hodnotená ako 2 264 744. na planéte. Po Novom roku som sa priblížil k môjmu cieľu – zlepšiť sa 10 násobne. Odvtedy sa situácia mierne zhoršila – na dnešných 405 125.

Vysvetlím prečo: Na prelome roka som totiž vydal 7 článkov behom necelých 3 týždňov. Za normálnych okolností by to boli články 2. To spôsobilo, že skalní fanúškovia sa na stránku pozreli 7x namiesto klasických dvoch.

V očiach Alexy (pre vysvetlenie viz pôvodný článok o projekte) sa však počíta každé zobrazenie stránky. Preto dve stránky s rovnakým množstvom čitateľov môžu mať extrémne odlišné hodnotenie napriek tomu, že majú rovnaké množstvo čitateľov. Práve na základe množstva zobrazených stránok (celosvetovo) sa totiž určuje umiestnenie v rebríčku Alexa. Čím viac článkov, tým viac zobrazení. Čím viac zobrazení, tým lepšie umiestnenie…

Booster 2011

Ako to celé bude pokračovať? Do prvého Boosteru už nie je možné prihlásiť sa. Pretože si myslím, že bol projekt úspešný, bude pokračovať vo “vynovenom kabáte”.

Pretože som prvou verziou získal skúsenosti, spravím Booster 2011 mierne inovatívnym spôsobom: Aby získal každý majiteľ blogu viac priestoru tu na rozhladni, bude Booster 2011 prebiehať nasledovne: Ak bude mať niekto záujem zapojiť sa do tohto unikátneho projektu, pošle mi svoj hosťovský príspevok. Ten zverejním tu na rozhladni.

Zároveň vytvorím samostatnú stránku so zoznamom zúčastnených. Tam bude na prvý pohľad vidno, kto mal aké hodnotenie pri zapojení sa do projektu.

Pretože hodnotenie je trojmesačný priemer, ostane “boosterák” na tejto listine 3 mesiace. Po tomto čase sa zverejní bleskovka s finálnym hodnotením. Začiatok Boosteru 2011 je dnes. Áno, správne. Máte možnosť zaslať mi hosťovský príspevok hneď teraz a okamžite sa stať prvým účastníkom projektu s názvom Booster 2011.

Ak ste účastníkom pôvodného projektu, zanechajte teraz váš komentár pod týmto článkom. Ak sa chystáte projektu Booster zúčastniť, pozrite sa do komentárov. Zistíte tak, ako sa darí ostatným.

Zdieľajte radosť: