- rozhladna.sk - http://www.rozhladna.sk -

Ako sa z obyčajného majiteľa stane výnimočný podnikateľ?

Tento príspevok patrí do série: Majiteľ firmy vs podnikateľ. Je 2. časťou z 2

Navigácii v seriáli: Majiteľ firmy vs podnikateľ
Koniec obsahu série; prečítajte si príspevok:

 Po minulom príspevku už viete, že existujú len 2 typy ľudí: výnimoční podnikatelia a obyčajní majitelia. Veľké firmy do rovnice zamiešame inokedy…

Možno si niektorí z vás po minulom príspevku povedali, že sa chcú stať výnimočnými podnikateľmi. Ako na to?

V prvom rade potrebujete dávku odhodlania. Odmenou vám bude stav, v ktorom budete vždy nadšení, odhodlaní a stále hľadajúci nové možnosti.

Obyčajní majitelia firiem sa snažia „zubami-nechtami“ držať minulosti a toho, čo už existuje. Praví podnikatelia vedia, že zmena a inovatívne myslenie sú cestou k výhodám a udržateľným ziskom. Podnikatelia považujú zmenu za vzrušujúcu. Podnikatelia sa musia sústrediť na to odvetvie trhu, kde môžu prispieť najviac.

Ako sa „narodiť znova“?

Každý, kto sa snaží „zakonzervovať sa“ v súčasnej pozícii stratí pôdu pod nohami veľmi rýchlo. Podnikatelia uznajú dôležitosť inovácie a fakt, že potrebujete investovať čas, energiu a financie na to, aby ste prekvitali.

Nestačí si želať, aby ste to boli vy, kto prinesie na trh nejaké hodnoty. Musíte si to naplánovať a zrealizovať. Potrebujete konkrétne kroky, ktoré postupne zrealizujete.

Nič dobré nepríde bez námahy a ťažkej práce. Ak ale vytvoríte nové spôsoby na oslovovanie vašich zákazníkov, ak vytvoríte nové produkty a služby, alebo nový výsledok, nový trh, nové metódy pre vaše podnikanie, nové technológie pre vyššiu efektivitu vo výrobe a nové konkurenčné výhody, vaše podnikanie bude rozkvitať.

Záverečné upozornenie: Všetko má obmedzenú životnosť a návratnosť zisku. Ak nie ste odhodlaní urobiť vaše súčasné postupy (a súčasné zmýšľanie) zastaranými, ak nie ste pripravení tieto postupy neustále nahrádzať inovatívnymi novými spôsobmi, buďte pripravený na to, že to konkurencia spraví za vás…

Najdôležitejšie otázky:

Čokoľvek ste boli doteraz, odteraz je tu už len jedna možnosť, čím môžete byť: podnikateľom naplno. Pamätajte si, že inovácie a zmeny by mali začínať pomaly, ale ich návratnosť by mala byť obrovská.

Ak vás táto séria oslovila, zdieľajte ju prosím so známymi cez tlačidlá Facebook, email alebo Twitter nižšie.

Navigácia vrámci tejto série:« Ste výnimočný podnikateľ alebo len obyčajný majiteľ firmy?
Zdieľajte radosť: