Čítate: Ako dlho trvá vybudovanie najlepšieho blogu na svete?

2

12 mesiacov k najlepšiemu blogu na svete(Hosťovský príspevok)

Zhruba 12 mesiacov, počítajúc od jeho inštalácie, a končiac okamžikom, keď vás magazín Time zaradí medzi TOP 100 svetových blogov. A nestojí to ani cent, skôr naopak – takýto blog vám bude dokonca zarábať na živobytie!

Myslíte, že je to náročné? Nuž, ako sa to vezme. Stačí 12 mesiacov písať každý deň aspoň jeden článok, a… a to je všetko 🙂 To je celá práca okolo toho.

Vidím, že mi neveríte, takže sa poďme pozrieť na konkrétny príklad. Tým príkladom je zenhabits.net a jeho tvorca Leo Babauta. Presne 12 mesiacov mu trvalo, kým sa so svojim blogom vypracoval od prvého čitateľa – jeho manželky – až ku viac ako 100.000 zaregistrovaným čitateľom a blogovaniu na plný úväzok.

Na začiatku bola Leova obrovská chuť písať a jeden veľký sen – môcť sa venovať blogovaniu na plný úväzok, môcť sa oslobodiť od jeho každodenného zamestnania, a živiť sa len písaním. Ten sen sa Leovi splnil a dnes žije na jednom z najkrajších miest na zemi – na ostrove Guam. Schválne si to vygooglujte. Tie palmy uprostred oceánu sú tak pekné, až je to nechutné 🙂

Ak si myslíte, že Leo je nejaký internetový blázon, ktorý celý deň len sedí za Internetom, tak sa veľmi mýlite. Leo je ženatý a má 6 detí, ktoré rozhodne nezanedbáva. Popri tom stíha behať maratóny, píše knižky, cestuje, a je všestranne produktívnym človekom.

Jednou z jeho revolučných myšlienok v blogovaní bolo to, že začal používať takzvaný “uncopyright”. Namiesto autorskej ochrany svojich článkov urobil presný opak – povolil komukoľvek používať jeho články. Kdekoľvek a akokoľvek.

K uvoľneniu autorských práv na jeho dielo ho viedla jednoduchá myšlienka – píše predsa pre ľudí, a ak ľudia chcú akokoľvek využívať a šíriť jeho myšlienky, tak mu predsa pomáhajú. Však o tom je blogovanie – o šírení myšlienok. Tak prečo ľuďom brániť, aby využívali jeho myšlienky?

Samozrejme, mohli by na tom zarábať. No a v čom je problém? Leo v tom problém nevidí. Ak bude niekto na jeho myšlienkach zarábať, tak popri tom ich taktiež bude šíriť, a to je stále dobre.

Pred pár mesiacmi urobil Leo ďalší nevídaný krok – napriek tomu, že ho jeho blog živí, tak z neho zlikvidoval všetky reklamy a nechal tam len jeden štvorcový banner. Zisky sa mu síce znížili, ale blog ho stále uživí, a čitatelia majú prehľadnejšie čítanie.

Ešte dlho by sa dalo rozprávať o tomto konkrétnom blogu, ale priestor na článok je obmedzený. Ak vás však zaujíma celý príbeh, môžte pozrieť na: zenhabits.net

Autor tohoto hosťovského príspevku sa venuje témam seriózneho zarábania prostredníctvom siete internet. (Jeho blog sa práve prerába…)

Ak si chcete rozšíriť obzory v oblasti zarábania, marketingu a motivácie, mrknite na VIP zónu stránky rozhladna.sk.

(Obrázok od: katiew)

Zdieľajte radosť:

« Predchádzajúci príspevok na stránke:

Páčil sa vám článok?
Pridajte si ho do záložiek alebo ho zdieľajte cez tlačidlá vyššie.

Prihlásiť sa k odberu RSS kanála s kompletnými príspevkami Patríte k nadšencom RSS? Prihláste sa zdarma k odberu cez RSS. Príspevky sú zasielané v úplnom znení!
(Prosím vysvetlite mi, čo je to RSS.)

Verzia pre tlač Verzia pre tlač

Pekné komentáre (2)

No schválne, kolko RSS čitateľov bude mať Rozhladňa o 12 mesiacov? 🙂
.-= martin má blog, ktorý naposledy zverejnil: To chcem! =-.

Reaguj na tento komentár

@martin: Aj desatina z tých 100 000 by mi stačila 😉

Reaguj na tento komentár

Pridajte pekný komentár

» RSS kanál komentárov tohto príspevku

CommentLuv badge

Prečo sú kľúčové hodnoty dôležitejšie ako misia, vízia alebo firemné ciele?
Stiahnite si dokument s viac ako 160 hodnotami. Zadajte email nižšie a pošlem vám dokument, ktorý som vytvoril:

.

160 námetov na kľúčové hodnoty »