- rozhladna.sk - http://www.rozhladna.sk -

Najdôležitejšia otázka vášho života

Veľa ľudí si myslí, že najdôležitejšia otázka úspechu, ktorú musia vyriešiť, znie takto:

Čo chcete?

Zamyslite sa nad ňou a zodpovedzte si ju pre seba hneď teraz: Čo chcete?

Nemyslím si, že táto otázka je veľmi dôležitá. Má svoje miesto, ale nie je najdôležitejšia, pretože v dnešnej spoločnosti vidíme veľa možností a veľa ciest. Môžeme sa slobodne rozhodnúť, čo si zvoliť. Myslím si, že každý si dnes vie ujasniť, akou cestou sa chce vydať.

Najdôležitejšia otázka úspechu znie podľa mňa takto:

Čo chcete robiť?

Teraz si zodpovedzte sami pre seba túto otázku: Čo chcete robiť?

Zaujímavé je, že je tu často obrovský nesúlad medzi týmito dvoma otázkami. Ochota a chcenie nie je o tom urobiť niečo, čo je zadarmo alebo čo je ľahké. Nie je to o tom robiť veci, ktoré sú nám pohodlné.

Chcenie je o tom, čo urobíte, keď máte na výber. Čo urobíte, keď máte strach? Čo urobíte, keď ste sklamaný? Čo urobíte s tým, čo vás hnevá? Čo urobíte ak si nie ste istý? Ak máte pochybnosti? Čo s tým chcete robiť? Podľa tohto sa meria naša ochota, naše chcenie niečo dosiahnuť.

Je veľmi ľahké sedieť so založenými rukami a meditovať o tom, čo chcete. To však nestačí. Čo chcete skutočne robiť? Nie len dnes alebo v tento moment. Ale čo chcete robiť stále dokola?

„Život“ vám totiž nedá to, po čom túžite len tak. Bolo by pekné, keby ste mohli lusknúť prstami a dostať po čom túžite. To by však nebol život…

Čo chcete robiť?

Hneď teraz môžte urobiť prvú vec: Založte si blog. Zadajte váš e-mail v pravom stĺpci a pošlem vám návod na blog… a samozrejme aj niečo naviac

Zdieľajte radosť: