- rozhladna.sk - http://www.rozhladna.sk -

Koľko databáz potrebuje WordPress?

Dorazila ku mne táto dosť dôležitá otázka. Pretože verím, že sa bude zjavovať čím ďalej tým častejšie, zodpovedám ju priamo a pridávam i moje odporúčania.

Samotný WordPress potrebuje jednu databázu. Dokonca môžete jednu databázu zdieľať medzi viacerými inštaláciami WordPressu. To však neodporúčam, pretože ak aktualizujete jeden blog alebo plugin a ten aktualizuje i celú databázu, môže znefunkčniť druhý blog v rovnakej databáze.

Ak chcete mať na stránke nejaké doplnky, ako napríklad fórum, e-shop alebo nejaké špeciálne riešenie na zasielanie e-mailových spravodajov, počítajte s ďalšou databázou pre každé z nich. Ak máte naozaj malý rozpočet alebo obmedzené možnosti, stále platí, že všetky potreby vám pokryje jedna databáza.

Viacero databáz sa však ľahšie spravuje, zálohuje a aktualizuje. Chyba v jednej časti systému tak neovplyvní ďalší blog alebo jeho časť. Pre začínajúceho blogera je jedna databáza síce dostatočná, ale ak plánujete rýchlo rásť, robiť pokusy alebo mať i fórum, odporúčam vám aspoň 3 databázy.

Teším sa na ďalšie otázky cez e-mail, komentáre alebo cez kontaktnú stránku.

Odpovede na otázky ako, kde a čo urobiť, aby ste mali vlastný blog, nájdete i v mojej e-brožúrke Ako si urobím vlastný blog? Brožúrku obdržíte zdarma i po prihlásení sa do e-spravodaja.

Zdieľajte radosť: