- rozhladna.sk - http://www.rozhladna.sk -

Ako na rýchle zarábanie s blogmi?

Dlhodobé investovanie vychádza z módy. Priemerná doba držania akcie na new-yorskej burze je dnes šesť mesiacov…
Magazín Forbes, 18.1.2010

Podľa Forbes je teda definícia krátkodobého šesť mesiacov. Je to rýchle zarábanie i pre vás?

Dal som si záväzok, že na blogu budem uverejňovať len veci, s ktorými mám skúsenosť. Spočiatku mi to ani veľmi nedošlo, ale práve vďaka tomu, že mám blog, som zarobil…

Čo je to rýchle zarábanie?

V mojom prípade je to 6x rýchlejšie ako s inou “bežnou” firmou.

Rýchle zarábanie z časového hľadiska chápem v rádoch rokov. Na mojom príklade to vyzerá asi takto: Niekedy po “nežnej revolúcii” sa u nás doma objavil osobný počítač. Nie hocijaký. Bol to jeden z najlepších počítačov tej doby, nakoľko môj otec programuje.

Pretože internet k nám domov dorazil až v roku 1993, mal som dostatok času sa s tým kovovým čudom zoznámiť bez použitia “Internet Explóderu” (Internet Explorer bol totiž jeden z prvých internetových prehliadačov). Niečo som sa naučil naprogramovať a dokonca počítače i skladať a opravovať. Známi mi do dnes volajú, ak majú nejaký problém…

Na internete som sledoval nové trendy, naučil sa robiť web stránky a s tým súvisiace programovacie jazyky. Pretože som introvert, neláka ma nejako sa extra zviditeľnovať a web stránky robím najmä také, kam chodí len malý okruh ľudí. Až po rokoch som sa odhodlal spraviť si prvú “verejnú” web stránku.

Ako však na to? Pri hľadaní najjednoduchšieho a najvyhovujúcejšieho riešenia pre široké masy som dospel k záveru, že je to blogovací softvér. Na rad prišlo hľadanie web stránky, ktorá by mi s tým poradila. Žiaľ Google mi v tom čase nevedel dať uspokojivú odpoveď. Nechcel som použiť žiadne cudzojazyčné riešenie, pretože som Slovák!

Zmena smeru plavby. Prakticky neexistovala jednoduchá slovenská odpoveď pre jednoduchého človeka. Musel som môj pôvodný zámer pozastaviť a začať študovať možnosti “blogovania” po slovensky.

Tento detail moje “rýchle zarábanie” pozdržal o dva roky. Pretože som si o blogoch, ich možnostiach a slovenských riešeniach musel kopu naštudovať, rozhodol som sa s mojimi vedomosťami podeliť s ostatnými. Veď čo keď sa niekto u nás práve chystá spustiť svoj projekt? Potrebuje k tomu web stránku!ako si ju vytvoriť najjednoduchšie? Cez blogovací systém. Čo sa o týchto systémoch dozvie človek na iných slovenských stránkach? Tu a tam útržky informácií, ale žiadne ucelené riešenie. Žiaden detailný návod. Okrem mojej e-brožúrky, samozrejme 😀

V archívoch iných stránok nájdeme návody píšuce o tom, ako si založiť blog. Sú to však články staré a z marketingového hľadiska úplne nevyhovujúce.

Blog na blogovanie v zmysle denníčka je pre malé deti. A programátori uverejňujúci informácie ako si niečo nastaviť vo WordPresse majú asi veľmi úzku cieľovú skupinu, kde jednoduchosť je ta tam… Preto som do tohto vlaku nastúpil tak neskoro a s vidinou rýchleho zárobku. A možno aj práve preto som začal vďaka blogu zarábať tak extrémne rýchlo.

Pôvodne som očakával, že to bude trvať asi rok. Oproti mojim iným pokusom začať podnikať, bol tento odhad veľmi dobrý. S obyčajnou firmou sa zisk očakáva po 3 rokoch. Ak sa ujme…

Dostať teda nový projekt k zarábaniu už po 6 mesiacoch znamená zarobiť 6x rýchlejšie ako pri inej “bežnej” firme. A to na našom malom a navonok presýtenom trhu. Je to teda rýchle zarábanie podľa vás?

Pokiaľ máte široké vedomosti v akejkoľvek oblasti, založte si blog! Prineste na trh niečo nové. Nový pohľad, iné riešenie, návod ako si zľahčiť prácu. Jednoducho kráčajte 3 metre nad zemou!

Keď som sa začínal venovať blogom, natrafil som na názor, že je dobré založiť si tri blogy. Každý s jednou témou. Po mesiaci zhodnotiť vývoj, dvoch sa zbaviť a nechať si len ten, ktorý človeka najviac baví. Postup je v poriadku, ak chcete mať blog ako hobby.

Ak však chcete, aby blog priniesol niečo do rodinného rozpočtu, berte ho ako biznis. Tak sa dá brať len blog venujúci sa oblasti, o ktorej veľa viete a ktorá vás zároveň baví. Bude to pravdepodobne niečo z oblasti, ktorá vás živí dnes alebo oblasť, kde sa vzdelávate a chcete sa ňou živiť v budúcnosti. Stanovte si ciele, zistite si, čoho sa vyvarovať a čo vás môže odradiť.

Prečo jedna téma blogu?

K tomuto názoru som dospel postupom času.

Tiež som sa totiž pohrával s myšlienkou založiť si viac stránok a venovať sa každej. Z tejto myšlienky pochádza i koncept frekvencie vydávania článkov. I keď mám kapacitu 2-3 články týždenne, píšem len jeden. Zvyšný čas venujem štúdiu tejto jednej témy, práci s inými ľuďmi a VIP zóne.

Vďaka jednej téme sa mi rozširujú obzory v danej oblasti a začínam vidieť možnosti a spôsoby zarábania, ktoré nikto iný predo mnou na Slovensku alebo v Česku nepoužil.

Rekapitulácia

(Obrázok od Evolution Photography)

Zdieľajte radosť: