Čítate: Budúcnosť blogu lukas.cerro.sk – jeho propagácia a zdroje inšpirácie

(Hosťovský príspevok)

V poslednej časti článkov o blogu sa budem venovať najmä budúcnosti blogu.

Prvým mojím cieľom je dostať sa do širšieho povedomia. Druhým cieľom je neustále zvyšovať kvalitu článkov.

Google a hosťovské príspevky

Ako dôležitú súčasť propagácie považujem hosťovské príspevky. Síce v súčasnosti svetom internetu hýbe Facebook, ale netreba zabúdať na Google. Je to veľmi silná spoločnosť a jej vyhľadávač sa len tak nestratí. Aby Váš blog Google našiel, potrebuje na neho nájsť odkazy. Napríklad k svojím narodeninám som si doprial výlet k Baltickému moru. Na svoj blog som dal fotografie z výletu. Na cudzí web som napísal niečo o ceste a atrakciách. Tým som získal odkaz na svoju stránku a možno ju aj posuniem vyššie vo výsledkoch vyhľadávania na stránke Google.

Keďže Google hľadá aj obrázky, musel som zapracovať aj tam. Snažím sa dávať obrázkom názvy. Je dobré, keď sa obrázok volá strom.jpg namiesto DSC00345.jpg (Moc mi to nejde, vždy na to zabúdam).

Facebook a Twitter

V súvislosti s propagáciou webu som vyskúšal Twitter a Facebook. Vždy, keď pridám nový článok na web, snažím sa ho aj „tvítnuť“. Dosť to zanedbávam, pretože sa mi to ako si nepozdáva. Začínam mať pocit (nepodložený, môj subjektívny), že Twitter nemá pre mňa význam. Uvidím, dokedy ma to bude s Twitterom baviť.

Ako druhý krok som začal integrovať Facebook s blogom. Či sa to niekomu páči, alebo nie, svetom internetu v súčasnosti hýbe Facebook. Tak prečo to nevyužiť? Do WordPress-u som nainštaloval modul „Simple Facebook Connect“. Modul má veľa možností, zatiaľ som len pridal tlačidlo „Like it“ na koniec každej stránky. Mojím cieľom je vytvoriť si nejaký systém aj s Facebook-om. Nemá zmysel nástenku zaplavovať desiatkami nezmyselných príspevkov. Chcel by som, aby sa tam aspoň raz – dvakrát za týždeň objavil nejaký rozumný príspevok. Informácie o nových článkoch alebo o tom, čo sa chystá.

Inšpirácia

Na záver niečo o inšpirácii. Kde ju berem? Všade. Baví ma cestovanie, vlaky, fotenie, elektronika, počítače, linux, dizajn a všeličo možné iné. Občas turistika a vo veľkom cykloturistika. Niečomu sa venujem viacej, niečomu menej. Tieto témy mi vždy poskytnú nejakú inšpiráciu, alebo niečo čo by som chcel vidieť, vyskúšať. Občas v TV, ale na nejakej stránke zbadám destináciu, ktorú by som chcel vidieť. Cez Google pozriem čo je okolo a tip na výlet je hotový. Zbadám nejakú fotku a už rozmýšľam, či by sa niečo nedalo vymyslieť. Inšpiráciu beriem aj na cudzích blogoch. Neberte to ako kradnutie nápadov. Riaďte sa heslom: Od konkurencie sa treba učiť.

Blog by som chcel rozvíjať ďalej. Píšem články, starám sa o to, aby blog fungoval, komunikujem s čitateľmi. V budúcnosti by som chcel spustiť napríklad fórum. Začínam komunikovať s čitateľmi, či by niekto mal záujem napísať príspevok. Je to dôležité kvôli tomu, aby celý blog nestál na jednom človekovi. Mám prácu a občas sa proste môže stať, že nebude kedy napísať príspevok.

Čo bolo zmyslom mojich 4 príspevkov na blogu rozhladna.sk?

Ukázať iným čitateľom, čím som si prešiel ja s mojím blogom. Je to drobný prehľad toho, čo sa za 2 roky blogu udialo. Poteší ma aj Váš pohľad na môj blog, pretože spätná väzba je dôležitá. Navštívte ma na lukas.cerro.sk »

Zdieľajte radosť:

« Predchádzajúci príspevok na stránke:

Nasledujúci príspevok na stránke: »

Páčil sa vám článok?
Pridajte si ho do záložiek alebo ho zdieľajte cez tlačidlá vyššie.

Prihlásiť sa k odberu RSS kanála s kompletnými príspevkami Patríte k nadšencom RSS? Prihláste sa zdarma k odberu cez RSS. Príspevky sú zasielané v úplnom znení!
(Prosím vysvetlite mi, čo je to RSS.)

Verzia pre tlač Verzia pre tlač

Pridajte pekný komentár

» RSS kanál komentárov tohto príspevku

CommentLuv badge

Návod na marketing a blog?

Zadajte email nižšie a pošlem vám video o rozmýšľaní naruby a 2 návody k blogu a webu:

.

Návod na blog zadarmo »