Čítate: WordPress zvíťazil v roku 2009 a 2010 vo svete aj u mňa

(Hosťovský príspevok)

Netrápte sa hľadaním lepšieho CMS!

Prečítajte si päť hlavných výhod WordPressu, ktoré vás presvedčia.

Ak už viete, čo to o tvorbe stránok a o blogovaní, viete aj to, čo je CMS – systém na správu obsahu.

V roku 2009 bol za najlepší CMS vyhlásený WordPress a zvíťazil aj u mňa.

Čo je vlastne ten WordPress? Je to voľne dostupný systém na tvorbu a správu blogov a dynamických web stránok. Existuje nespočetné množstvo iných CMS. Niektoré sú zadarmo, niektoré sú platené. Ak však chcete profesionálny nástroj a pritom nemáte financií nazvyš, určite vás WordPress presvedčí. Tu sú jeho hlavné výhody:

Prvá výhoda WordPressu – takmer všetko zadarmo

Keďže WordPress nie je komerčný CMS je dostupný pre každého a to zadarmo pod voľnou licenciou tak, ako napríklad Linux. To, že je zadarmo, neznamená, že za nič nestojí. Má totiž otvorený zdrojový kód; teda na jeho vývoji sa podieľa dlhý zástup vývojárov, kóderov a podporovateľov.

Zadarmo je samotné jadro systému, doplnky a vylepšenia – takzvané moduly, ale aj veľké množstvo vzhľadov – témy pre WordPress.

Slovné spojenie “takmer všetko zadarmo” znamená, že existuje aj platená pomoc a podpora pri používaní WordPressu (ďalej len “WP”).

Sú to napríklad profesionálne témy, úprava a preklad tém, úprava zdrojového kódu. Tieto služby poskytujú ľudia, ktorí WordPress používajú dlhšie a spoznali jeho široké uplatnenie. Pre bežné blogovanie platené služby nebudete potrebovať.

Druhá výhoda WordPressu – modularita

Na oficiálnej stránke www.wordpress.org je dostupných vyše 8 000 modulov pre WP. Každý modul pridáva ďalšiu funkciu na stránku. Moje obľúbené moduly sú tieto – Related Posts (súvisace články), WP-PostRatings (hodnotenie článkov), Contact Form 7 (kontaktný formulár), SEO All in One (nástroj pre optimalizáciu stránky pre vyhľadávače).

Rozšírenie WordPressu je obmedzené len vašou predstavivosťou. Ak vám niečo na stránke chýba, určite na to nájdete vhodný modul.

Tretia výhoda WordPressu – komplexnosť

Napriek svojej nekonečnej rozšíriteľnosti WordPress už vo svojej základnej inštalácii ponúka plnohodnotný nástroj pre prípravu blogu alebo web stránky. Umožňuje pridávanie stránok, článkov, komentárov, odkazov, vytváranie kategórií, nálepiek (tagov), pridávanie ďalších používateľov a prispievateľov, obrázkov, nastavenie pekných URL a pod.

Admin prostredie je komplexné, netreba sa však zľaknúť. Naopak môžete skúšať, upravovať a nastavovať vlastnosti vášho blogu.

Štvrtá výhoda WordPressu – rozšírenosť

Aj keď je iných systémov na tvorbu stránok veľké množstvo, WP je vo svete ale aj u nás veľmi často využívaný. Prináša to tieto výhody – pomoc pri problémoch nájdete napríklad tu – Slovenské fórum pre WP. Ak sa niečo pokazí, nájdete pomoc rýchlejšie, pretože má otvorený zdrojový kód.

Piata výhoda WordPressu – neustály vývoj

Vďaka svojej rozšírenosti a obľúbenosti je jadro WordPressu neustále vyvíjané a zdokonaľované.  Pracuje sa na viacerých frontoch – rýchlosť, bezpečnosť, prehľadnosť, validita kódu, viacužívateľská inštalácia. Neustále vznikajú nové moduly a témy. Na tomto vývoji sa podieľa množstvo ľudí. Vás to však nestojí ani euro.

Autor článku: Ing. Jozef Magda

Verím, že vás autor presvedčil, že WordPress naozaj nie je žiadne “béčko”. Návod na inštaláciu WordPressu na vašu novú web stránku nájdete v mojej brožúrke Ako si urobím vlastný blog?

(Obrázok od Mariano Luchini)

Zdieľajte radosť:

« Predchádzajúci príspevok na stránke:

Nasledujúci príspevok na stránke: »

Páčil sa vám článok?
Pridajte si ho do záložiek alebo ho zdieľajte cez tlačidlá vyššie.

Verzia pre tlač Verzia pre tlač

Pridajte pekný komentár

» RSS kanál komentárov tohto príspevku

CommentLuv badge

Prečo sú kľúčové hodnoty dôležitejšie ako misia, vízia alebo firemné ciele?
Stiahnite si dokument s viac ako 160 hodnotami. Zadajte email nižšie a pošlem vám dokument, ktorý som vytvoril:

.

160 námetov na kľúčové hodnoty »