- rozhladna.sk - http://www.rozhladna.sk -

VIDEO: Ako zabrániť vymazaniu Gmail účtu?

Minulý týždeň som natrafil na 2 ľudí, ktorým bol zablokovaný účet na Gmaile. Nemali nič spoločné. Len príbeh: Chceli sa prihlásiť do Gmailu. Ten im neustále hlásil: Neexistujúca kombinácia mena a hesla.

Po zvolení možnosti “Nemáte prístup k svojmu účtu” a zadaní svojho e-mailu uvideli: Nenašiel sa žiaden účet s touto e-mailovou adresou.

To musel byť šok! Skúšali to znova a znova. S rovnakým výsledkom. Rýchle vyhľadávanie v Google ukázalo, že ich účet bol vymazaný a šance na jeho navrátenie sú minimálne. Jednoducho ak sa vám to stane, nedostanete sa okrem Gmailu ani ku Google Docs, ani ku kalendáru, ani do YouTube, Bloggera ani do inej služby, s ktorou bol účet prepojený.

U Google je nulová tolerancia. Takže ak náhodou použijete napríklad vaše heslo niekde na kávičke a nejaký hacker ho “odchytí”, aby mohol odosielať spam, je koniec.

Do počítača sa vám tiež môže dostať vírus. Ten ukradne všetky dáta. Potom ich zašle nejakému hackerovi. Ten váš účet s radosťou použije na posielanie a zverejňovanie spamu.

Takýchto možností by som mohol vymenovávať niekoľko. Pozrite sa radšej, ako tomu môžte zabrániť:

Tipy na prevenciu ukradnutia účtu

Ihneď si aktivujte verifikáciu v 2 krokoch.

Pripravte sa na najhoršie. Navštívte tento odkaz a pripravte si odpovede na otázky, ktoré sú tam.

Neprihlasujte sa do svojho účtu (Gmailu alebo aj iného) cez verejné alebo heslom nechránené wifi siete.

Nesťahujte z internetu neznáme programy.

Neklikajte na odkazy v e-mailoch, ktoré vás žiadajú o “overenie identity”, posielajú “posledné výzvy pred zmazaním účtu” a podobne. Pravdepodobne ide o spam. Vždy zadávajte adresu do prehliadača ručne a podľa inštrukcií, ktoré ste dostali pri zakladaní daného účtu.

Pre ďalšie tipy sa prihláste k odberu môjho e-mailového spravodajcu. Zadajte váš e-mail vpravo hore.

Zdieľajte radosť: