- rozhladna.sk - http://www.rozhladna.sk -

Zálohujete si celý blog?

Alebo ako som skoro prišiel o dva počítače behom jednej hodiny

Je piatok ráno. Sadám si za svoj notebook a hovorím si, že pred tým, než sa pustím do práce, zozálohujem si fotografie. Nie, že by som pravidelne nezálohoval. To robím aspoň raz denne. Ale toto je záloha zálohy 🙂 Pozerám, že naposledy som takúto operáciu vykonal pred rokom. Už bolo teda na čase…

Spustím po dlhšej dobe ten veľký, hlučný “starý” počítač, zapnem aj monior a začnem zálohovať. Po chvíľke výbuch monitoru prerušuje moju prácu na notebooku.

Čo ma napadlo ako prvé? Vytiahnuť z elektriky všetko, čo sa dalo… Potom som si uvedomil, že to nebol najlepší postup. Pretože záloha sa mohla dokončiť i bez monitora, však?

Nevadí. Plný odhodlania zistiť, čo sa stalo som poodpájal všetky káble z monitoru, zobral šrobovák a pustil sa do toho. Po pol hodine zápasenia a nenávratného lámania rôznych umelohmotných častí zisťujem, že tomuto monitoru už asi veľmi nepomôžem. Hovorím si, že si nechám kábel od napájania do elektriky a monitor pripravím na púť do šrotu.

Po návrate k notebooku sa mi zdá, že ten jas LCD panelu je nejaký slabý. Všímam si ikonku, ktorá mi oznamuje, že bežím na baterku. Pozerám teda, či je tá “krabička” v elektrike a či je všetko zapojené. Žiaľ áno, len mi nesvieti kontrolka napájania, čo znamená, že sa pokazila práve tá “krabička” do elektriky.

Skvelé! Prišiel som o možnosť používať 2 počítače behom 1 hodiny.

Mám však záložný disk, ktorý obsahuje zrkadlovú kópiu počítača. Prístup tak môžem získať kedykoľvek, keď to je nutné, z 3. počítača 🙂

Asi si teraz myslíte, že som mierne paranoidný ohľadne zálohovania. A áno, priznávam si to a dokonca ani veľmi neprotestujem, keď si manželka robí záložné kópie na CDčka 🙂

Záloha blogu

Čo však urobiť v prípade blogu? Ako predísť strateniu príspevkov a tým pádom vašej doterajšej, možno niekoľkoročnej, práce?

Pokiaľ používate WordPress, odporúčam nasledujúce moduly:

Odporúčam vám presne nasledovať inštrukcie inštalácie pluginov. Inak sa môže stať, že si vaše súbory so zálohou bude môcť ktokoľvek stiahnuť.

Ak potrebujete s niečím pomôcť, obráťte sa na mňa cez kontaktnú stránku.

Existuje ešte jeden spôsob, ktorý umožňuje dostať sa k návštevníkom i v prípade výpadku celej vašej stránky. Pripravujem o ňom video. Ak sa o tomto spôsobe chcete dozvedieť viac, prihláste sa k odberu môjho e-mailového spravodajcu cez formulár vpravo hore.

Napadá vás ešte niečo k tejto téme?

PS: Ak niekto potrebuje kábel, ktorý vedie od monitora do elektriky, viete kam sa obrátiť 😉

(Obrázok od ifijay)

Zdieľajte radosť: