Čítate: Zvýšenie návštevnosti blogov – Projekt Booster 2012

58

Užitočné odkazy:

Prepis videa:

V jednote stojíme, v rozdelení padáme.
Ezop

Blogeri – veteráni – už vedia, čo nadpis znamená. Začínajúci blogeri dostanú dnes jedinečnú príležitosť.

Projekt Booster bežal na tejto stránke prvýkrát v roku 2010. Jeho cieľ je desaťnásobne zlepšiť umiestnenie zúčastnených stránok. Poradie v tomto projekte sa určuje cez stránku Alexa.

Alexa zoraďuje stránky od najpopulárnejších po najmenej populárne. Na prvom mieste je napríklad Google, za ním dnes Facebook a potom YouTube.

Na začiatku projektu Booster v roku 2010 som bol na mieste 2 264 744. Do 4 mesiacov som predbehol 82 % stránok a bol na mieste 405 125…

Začínajúci marketéri sa veľmi čudujú, keď sa vedľa prvého hypermarketu v ich obci postaví druhý. Myslia si: Ako môžu prežiť?

Vtip je však v tom, že prvému obchodu sa zvýšia zisky, pretože ľudia sa prestanú rozhodovať: Pôjdem do hypermarketu alebo nie? A začnú uvažovať: Do ktorého hypermarketu pôjdem??

V Boosteri 2010 aj 2011 sa ako veľmi dobrým doplnkom ku komentovaniu pod týmto článkom ukázalo aj písanie hosťovských príspevkov. Akurát minulonedeľný komentár pri Boosteri 2010 poukázal na to, že sa dá predbehnúť 90 % stránok pred vami už behom 2 mesiacov…

Ako to celé funguje?

 1. Vaša stránka musí mať pridelený Alexa rank. Ak ste na doméne druhého rádu (napríklad rozhladna.sk), tak Alexa rank máte pridelený
  1. Blog musí byť po slovensky alebo (po novom aj) po česky.
  2. Musí byť na ňom minimálne 10 príspevkov.
  3. Musí byť v súlade s dobrými mravmi a prístupný všetkým vekovým kategóriám bez obmedzenia.
  4. Ak máte viac blogov, vyberte si jeden a ten „tlačte“ v tomto projekte dopredu.
  5. Ak ste na doméne 3. rádu, zistite si, či máte Alexa rank: Zistite si rank domény druhého rádu (rozhladna.sk) a potom si zistite rank domény tretieho rádu (vip.rozhladna.sk). Ak sú zhodné, vaša doména nemá pridelený Alexa rank. Ak má doména 2. rádu lepšiu pozíciu, Alexa meria aj váš blog na doméne 3. rádu. (Väčšina blogov na wordpress.com, blogspot.com a tumblr.com už má Alexa rank.)
 2. Popíšte váš blog 2 výstižnými vetami
 3. Doplňte Alexa rank, doplňte odkaz na blog
 4. Propagujte stránku projektu – ľudia potom sa nebudú rozhodovať: pôjdem na blog/nepôjdem… ale: na ktorý blog pôjdem dnes? 🙂
 5. Sledujte stránku pre aktualizácie

Veľa zdaru!

Zdieľajte radosť:

« Predchádzajúci príspevok na stránke:

Nasledujúci príspevok na stránke: »

Páčil sa vám článok?
Pridajte si ho do záložiek alebo ho zdieľajte cez tlačidlá vyššie.

Verzia pre tlač Verzia pre tlač

Pekné komentáre (58)

Pridávam vzorový komentár 🙂

Stránka http://www.rozhladna.sk (stačí napísať http://www atď a systém to automaticky prevedie na odkaz; odkazujte prosím priamo na blog) má rady pre začínajúcich blogerov a marketérov. Ak tvoríte obsah, navštívte ma pre ďalšie rady, tipy a triky.

Môj rank je dnes 214 905.

Reaguj na tento komentár

Stránka http://www.xraj.sk sa zaoberá hľadaním osobného raja každého z nás. Prináša nápady a inšpirácie ako zlepšiť seba, svoj život a svet okolo nás.

Môj rank je dnes: 353,058

Reaguj na tento komentár

Stránka http://www.abc-mysleni.cz/clanky/ ponúka všetky podstatné informácie o myslení. Zaoberá sa všetkým, kvôli čomu sa oplatí žiť.

Náš rank je 2 662 173

Reaguj na tento komentár

Na blogu http://blog.zdravydom.sk/ pomáham a radím ľudom, ktorí si chcú postaviť nízkoenergetický alebo pasívny dom. Hlavne domy s dôrazom na kvalitu a zdraviu neškodné materiály a technológie.
Môj globálny rank je dnes: 319,981 (rang SK: 860)

Reaguj na tento komentár

Som autorom blogu http://akozbalit.sk a pomáhame mužom nájsť si dobrú ženu. Blog sa zaoberá balením a vzťahmi z pohľadu muža aj ženy.

191,409 Alexa Traffic Rank
360 Traffic Rank in SK

a.k.a. najpopulárnejší blog na Slovensku 😉

Reaguj na tento komentár

Na blogu http://tiborepcek.com píšem hlavne o využívaní informačno-komunikačných technológií (IKT) pri výchove a vyučovaní. Inak tam zhŕňam moju prácu, nápady, pokusy a názory z oblasti školstva.

Alexa Traffic Rank: 497 842 (SK: 1 286)

Reaguj na tento komentár

Stránka http://www.akopisat.sk/ slúži ako moja “firemná” prezentácia a jej súčasťou je aj blog. Píšem o marketingu, copywritingu, projektoch mojich klientov a občas aj o knihách.

Blog je určený predovšetkým pre podnikateľov, ktorí chcú propagovať svoje produkty na internete, ale veľmi sa v internetovom marketingu nevyznajú.

Alexa rank: 1,560,000.

Reaguj na tento komentár

Stránka http://www.harmonia.tk je stránka o pozitívnom myslení, o rozvoji osobnosti, harmónii v srdci, aj mimo neho. Je to miesto, kde sa môžete cítiť ako doma, počúvať relaxačnú hudbu, meditovať a upokojiť sa pri čítaní pozitívnych článkov

Alexa traffic rank is 18,712,531. 😕

Reaguj na tento komentár

Stránka: http://blog.dorevy.cz/ je o tom jak pomoci lidem při realizaci výstavních stánků a propagace pomocí grafiky – od vizitky po billboard. Je to velice maldý blog. Snažím se též poskytovat zajímavé informace ohledně marketingu.
Alexa rank je uvedený na náš základní web:www.dorevy.cz
Alexa traffic rank je 9,905,895 ❓

Reaguj na tento komentár

Můj blog http://www.bugovo.com je můj osobní blog o podnikání na internetu a slastích a strastích s tím spojených. Aktuálně se věnuji zejména affiliate marketingu a snažím se na stránkách přinášet co nejaktuálnější a nejzajímavější informace z tohoto odvětví.

Alexa rank: Alexa Traffic Rank: 1,069,993
Traffic Rank in CZ: 5,951

Reaguj na tento komentár

Internetový občasník PriestorNet – http://www.priestornet.com – je zameraný na glosovanie spoločenského diania a formovanie kresťanského životného štýlu; venuje sa najmä duchovným a kultúrnym témam.
PriestorNet je internetový priestor závislý od etiky: dôsledne nekomerčný.
Aktuálne hodnotenie v systéme Alexa: 589 528, na Slovensku 1 242.

Reaguj na tento komentár

Na blogu http://www.akoriaditfirmu.sk nájdete “Praktické tipy pre podnikanie, riadenie ľudí a firiem”.

Alexa rank: 1 267 931
Rank in SK: 6 101

Reaguj na tento komentár

Blog http://travel.freirephotography.com/ je blogom o našich cestách, zážitkoch a skúsenostiach, o ktoré sa radi podelíme 😉

Alexa rank teraz: 7,275,827

Reaguj na tento komentár

Môj blog http://www.dobry-ortoped.blogspot.com Vám poskytuje informácie o tom, ako si udržať zdravú chrbticu (chrbát) resp. zdravý pohybový aparát. Zároveň sa Vám moji milí čitatelia snaží poskytovať informácie o nových metódach resp. terapiách na zmiernenie resp. úplné odstránenie problémov s chrbticou resp. pohybového aparátu. No poviem Vám z vlastných skúseností, je to celoživotný proces. Môj alexa rank je 7 303 542.

Reaguj na tento komentár

Moj blog http://www.internetbiznis.sk/ je po slovensky pisany blog o zarabani na internete a mojich uz viac ako 8 rocnych skusenostiach! Venujem sa internet & affiliate marketingu, article marketing, forum marketing, AdSense, PPC a blogovani za peniaze 🙂

Moj alexa ranking pre tento SK blog je: 675,306

Reaguj na tento komentár

Na mojom blogu http://www.monicqa.sk/ píšem články o Apple a IT vo všeobecnosti, sociálnych médiách, knihách, filmoch, zaujímavých podujatiach a často robím rozhovory so zaujímavými ľuďmi.
monicqa má blog, ktorý naposledy zverejnil: Po čom ženy túžia? (alebo aspoň ja)

Reaguj na tento komentár

Môj dnešný Alexa rank 10,459,566 🙂

Reaguj na tento komentár

@Harmonia: Už behom dvoch týždňov?? 🙂 To cieľ 10x zlepšenie bude ľavou zadnou… 😉

Reaguj na tento komentár

http://www.pc-tablet.sk je môj nový a veľmi rýchlo rozrastajúci sa blog zameraný na tablety a príslušenstvo. Časom chceme pridávať aj recenzie a rôzne tipy a triky, ktoré môžu užívatelia tabletov využívať.

Alexa rank po 2 mesiacoch od spustenia máme: 7,742,962

Reaguj na tento komentár

Ahoj, mám blog o společnosti Apple na který denně přidáváme 5-7 článků a několik novinek. Samozřejmě zde uvádíme také recenze, návody, tipy a triky a tak dále.

http://www.letemsvetemapplem.eu

Můj Alexa Rank je: 125,514

Reaguj na tento komentár

@Martin Mikláš: veľmi sa teším a ďakujem 😉

Reaguj na tento komentár

Na blogu http://www.iphonemania.sk/ píšem zaujímavé články o Apple a iOS zariadeniach. Venujem sa hlavne novinkám, návodom, tipom a trikom, seriálom a mojim obľúbeným recenziám na slovenské aplikácie.

Alexa Rank: 1,814,290

Reaguj na tento komentár

Portál http://www.namornik.org je miesto, kde pocítiš chlapský pot, vietor vo vlasoch zlepených morskou vodou a 10-metrové vlny pri 20° výkyvoch lode. Prinášame rady a komentáre, recenzie a zaujímavosti zo sveta námornej dopravy pre profesionálov zo Slovenska a Čiech.

Alexa rank: 5,159,673

Reaguj na tento komentár

MojAndroid.sk: web sa venuje novinkám o Android telefónoch a tabletoch. Denne prinášame tipy na aplikácie, hry a začínajúcich programátorov, budujeme Android komunitu spoločnými stretnutiami po celom Slovensku.

Alexa rank: 117,995
Rank in SK: 309

Reaguj na tento komentár

Môj blog http://www.biznisblog.sk sa zaoberá personálnym rozvojom, motiváciou, zvyšovaním produktivity a zarábaním na internete. Nájdete tu zaujímavé videá, články a citáty.

Blog je určený pre všetkých, ktorí sa chcú zdokonalovať!

Alexa rank: 1,031,338

Rank in SK: 3164

Reaguj na tento komentár

Môj blog http://mnoupovedane.blogspot.com/ je mladý blog o ceste za snami, lepšou osobnosťou, sprevádzané životnými postrehmi a skúsenosťami – dobrovolníctvo, pozitívne myslenie, každodenný život, študentský svet, nadobudnuté skúsenosti

To čo by blok “nemal” byť – všehochuť namiešaná mojím životom 😀

alexa rank: 15,691,803 😕

Reaguj na tento komentár

@Martin Mikláš:

Môj blog http://miropolca.blogspot.com sa točí hlavne okolo diania v mojom meste Bardejove a v blízkom okolí.

Alexa rank: 15,501,958

Rank in SK: —

Reaguj na tento komentár

Môj rank sa zlepšil na 347,557. Nie je to však až taká veľká zmena. Zmenil sa hlavne môj slovenský rank z 1047 na 694 miesto. Ďakujem Martin :).

Reaguj na tento komentár

Ahojte mam blog http://www.podnikame.blogspot.com o podnikaní, venujem sa témam podpory malého podnikateľa v oblasti marketingu. Píšem aj o inšpiráciách – veciach zo sveta podnikania, ktoré ma zaujali 🙂

môj alexa rank dnes je 136 040

Reaguj na tento komentár

Môj blog http://pridajtesa.blogspot.sk/ sa bude venovať témam o zdraví a kráse. Momentálne je to iba akýsi mix článkov 🙂 Je vo fáze tvorby, nemá konečnú podobu.

Alexa Traffic Rank: 109669
Rank v sk je 67

Reaguj na tento komentár

Môj blog: http://www.nlp-akademia.sk/nlp-aktualne je zameraný na váš rýchly rast. Okrem článkov o NLP a osobnom raste tu nájdete online Vysielanie o osobnom raste (audio podcast)

Alexa rank: 2,114,012
Rank SK: 6,196
Peter Sasín má blog, ktorý naposledy zverejnil: Koľko komplimentov denne dávate?

Reaguj na tento komentár

Můj blog http://www.petrnovak.eu/blog-2/, blog je zaměřený na osobní rozvoj a multi level marketing

Alexa rank je dnes 11 610 908

Reaguj na tento komentár

Ahojte, male info, za tych par dni sa moj alexa rank zmenil 🙂
dnes mam alexa r. 81 744

vdaka za skvely projekt 🙂 okrem tej alexa zmeny som tu nasla aj par zaujimavych blogov 🙂
Martina má blog, ktorý naposledy zverejnil: Stratégie zamerané na zákazníka

Reaguj na tento komentár

@Martina:
Bola by skoda, keby vsetci ti ktori maju seriozny blog na bloggeri a wordpress (ich zdarma verzie) jedneho dna prisli o ne pri vsetkej tej namahe. Skuste porozmyslat o vlastnej domene a web hostingu. Vobec to nie je drahe a mate zaruku, ze Vam taky blog nikto nezmaze “len tak”.

Blahozelam vsetkym ci sa zvysil Alexa rank, aj ja som dostal viac ludi na moj blog 🙂 Dakujem.

Reaguj na tento komentár

Můj blog: http://www.michalseidler.cz/ zaměřený na vývoj úspěšných webových projektů, podnikání a internetový marketing.

Alexa Traffic Rank: 6,111,524
Michal Seidler má blog, ktorý naposledy zverejnil: Realizované webové stránky: Nábytek na míru

Reaguj na tento komentár

Aj ja som si polepšila a veľmi ma to motivuje 🙂

@Marian:
Vašu radu aj ja zvážim!
Beáta má blog, ktorý naposledy zverejnil: Balíček na cesty nielen pre deti

Reaguj na tento komentár

@Marian, pravda! Vdaka za inspiraciu a “nakopnutie” do akcie 🙂
Martina má blog, ktorý naposledy zverejnil: Máte obľúbený PR web?

Reaguj na tento komentár

@Martin Mikláš:

Pozdravujem pán Martin a mám otázku.
My, ktorí publikujeme na Google blogu, zdá sa mi, že máme rovnaké alexa čísla.
Je možné, že predsa len nesledujeme umiestnenie nášho blogu ale celého blogspotu?
Môžete poradiť čo s tým?
Ďakujem

Reaguj na tento komentár

@Beáta: Áno, je to možné, my s tým žiaľ nič nespravíme – je na stránke Alexa.com, či udelí zvlášť hodnotenie Vášmu blogu alebo nie.

Môžete si napríklad kúpiť doménu 2. rádu a tá bude mať určite vlastné ohodnotenie…

Reaguj na tento komentár

@Beáta: Uz som to v podstate pisal, ale budovat traffic a brand name na blogu z Bloggeru (blogspot) a podobnych je premarneny cas a zbytocna namaha. Google si s takymito blogmi robi “co chce” a okrem mazania, teraz “prestavil” aj zobrazovanie koncovky podla toho z ktorej krajiny sa na dany blog pristupuje. Ak sa na Vas slovensky blog pozrie niekto napr. z Indie, tak namiesto nieco.blogspot.sk bude mat nieco.blogspot.in atd….. (napr. tu sa o tom pise:http://beautifulbloggerwidgets.blogspot.sk/2012/05/how-to-increase-alexa-rank-of-blogger.html)

Reaguj na tento komentár

@Martin Mikláš: @Marian:
Ďakujem 🙂
Blog som doteraz písala pre radosť, ale asi je na čase študovať a urobiť pár krokov vpred…
Beáta má blog, ktorý naposledy zverejnil: Životodarné enzýmy

Reaguj na tento komentár

Můj blog je na Novinky na internetu http://www.webitech.cz/ (novinky.enachod.cz) je zaměřený na novinky na internetu a online aplikace zdarma
Alexa Traffic Rank: 979,687 Traffic Rank in CZ: 7,877

Reaguj na tento komentár

http://www.investicni-stribro.cz/
Web se věnuje investičnímu stříbru a všem otázkám s tím spojeným. Přináší novinky z oblasti investování do drahých kovů.
AR 18,593,900 celosvětově

Reaguj na tento komentár

Multilevel-Marketing.cz – Blog pro podnikání 21. století.
Posláním blogu http://www.multilevel-marketing.cz je inspirovat podnikatele v multi-level marketingu k budování úspěšného podnikání skrze praktické informace, rady, tipy a návody.

AR: 4.121.432.

Reaguj na tento komentár

Stránka http://www.ivanasackova.cz/ Školení pro obchodní zástupce, pomáhá nastartovat kariéru obchodním zástupcům, snadno a chytře. Začínáte jako obchodní zástupce, navštivte mě pro tipy, rady a zkušenosti ověřené praxí.

Dnes je můj rank: 2,798,730 (v ČR 12,762)

Reaguj na tento komentár

12. 6. 2012 (teda pred mesiacom) mal môj blog http://www.nlp-akademia.sk/nlp-aktualne tieto hodnoty…

Alexa rank: 2,114,012
Rank SK: 6,196

Dnes (14. 7. 2012) máme tieto hodnoty:
Alexa rank: 916,663
Rank SK: 1,437

A denne ideme viac a viac dopredu 🙂

Ďakujeme 🙂
Peter Sasín, NLP Akadémia
Peter Sasín má blog, ktorý naposledy zverejnil: Prispôsobivejší vedie – kľúč k osobnej slobode

Reaguj na tento komentár

blog http://www.radekryznar.cz je zaměřený na kreslící program SketchUp. Na tomto blogu se postupně snažím popsat jeho možnosti pro navrhování interiérů. Dále se na tomto blogu já osobně učím jak dělat affiliate.

Alexa Traffic Rank: 5,797,522
Sites Linking In: 3

Reaguj na tento komentár

Súhlasim hlavne s Marianom, že je dôležité mať vlastný blog, keď to myslíte vážne s akýmkoľvek podnikaním na nete.
Snažím sa hlavne pomocou videonávodov ukázať začínajúcim blogerom, ako si pomocou Drupal-u (obdoba WordPressu) nainštalovať blog.
Myslím si že,stránky s videonávodami tu na Slov. veľmi chýbajú. Lepšie raz vidieť ako veľakrát počuť 😯
Nekameňujte ma prosím, stránka beží len pár mesiacov, ešte je tam veľa čo robiť 😈
Alexa: dnes 26.07.
alexa rank:367.048
traffic: 384

http://drupal.krokzakrokom.eu/

Tono Huska
Tono má blog, ktorý naposledy zverejnil: Prečo by ste mali mať svoj vlastný blog ?

Reaguj na tento komentár

http://www.chudnutie-ako.sk
Zrozumiteľné rady ako schudnúť inšpirované vlastnou skúsenosťou. V praxi overený postup v týchto týždňoch dopĺňam videoseriálom.
8/2012
Alexa Traffic Rank 185,150
Rank in SK 470

Reaguj na tento komentár

http://bigglobetrotter.blogspot.com

Můj blog je cestou čecha (emigranta) v jedné z favel na předměstí Rio de Janeira. Je to příběh, který se mi děje právě nyní …, jsou to pocity, vzestupy a pády…., je to život po probuzení…

Alexa Traffic Rank Global 16,294,452
Reputation 6
Světoběžník má blog, ktorý naposledy zverejnil: NEDĚLE V BRAZÍLII

Reaguj na tento komentár

Můj blog je http://www.ohubnuti.info a zabývá se zdravým životním stylen, zdravým hubnutím, sportovní a pohybovou aktivitou, zdravým jídlem.
Alexa Rank: 21 056 021
Aleš má blog, ktorý naposledy zverejnil: Kolo pro život

Reaguj na tento komentár

Môj web Music zone http://music-zone.eu/ je hudobný portál pre začínajúce kapely. Môj alexa rank je 987,112
Marek má blog, ktorý naposledy zverejnil: Víťazná kapela The hunters nahrala v štúdiu Delay recording skladbu Krajina zázrakov!

Reaguj na tento komentár

http://zrcadlo.blogspot.com

Blog pro lidi, kteří myslí vlastní hlavou. Témata: Kultura, politika a společnost, láska, psychologie, ekonomika, management, zábava, povídky, příhody, úvahy a cesty.

Alexa Traffic Rank: 6,616,643
Rank in CZ: No data
Reputation: 86
Holden Caulfield má blog, ktorý naposledy zverejnil: Centrální registr dlužníků: Legální poškozování Vaší pověsti

Reaguj na tento komentár

Zaujímavé novinky na slovenskom trhu viac na http://www.aero-garden.sk/blog/

Reaguj na tento komentár

Stránka o genealógii http://www.geni.sk sa zapojila už do predchádzajúceho ročníka – booster 2011. Nuž pridávam aktuálne čísla:
Alexa Traffic Rank: 439,313
Slovakia Flag Traffic Rank in SK: 668
…ak sa pozriem na údaje spred pol roka:
Alexa Traffic Rank: 1,151,293
Rank In SVK: 10,044
…a napíšem, že okrem dodávania obsahu na stránku som nič iné nerobil, tak to nie je zlé 🙂

Reaguj na tento komentár

AKO ZBALIŤ ŽENU – KURZY ZVÁDZANIA a BALENIA pre MUŽOV

Stránka projektu ŠKOLA ZVÁDZANIA Elite ponúka všetkým mužom možnosť zlepšiť sa v socialnej interakcii so ženami. Ponúkame kurzy, školenia, semináre i individuálne tréningy o tom – ako oslovit, zaujat, zbalit a udržať si dievča či ženu.
Projekt je vhodný pre všetkých mužov – bez ohľadu veku či sociálneho statusu. http://www.SEDUCTION.SK 😎

Reaguj na tento komentár

http://www.igurman.com/

Blog venovaný gastronómií, zaujímavostiam z kuchyne, nápadom a všetkému s tým súvisiacemu.

Reaguj na tento komentár

http://www.samuel-hornek.cz je Blog věnovaný převážně affiliate marketingu a online podnikání. Ale je zde prostor pro osobní rozvoj a propagaci pěkných projektů, protože to s úspěchem souvisí.

Google PR 0
Srank 2
Alexa global 551,457
Alexa ČR 4,892

Reaguj na tento komentár

Pridajte pekný komentár

» RSS kanál komentárov tohto príspevku

CommentLuv badge

Prečo sú kľúčové hodnoty dôležitejšie ako misia, vízia alebo firemné ciele?
Stiahnite si dokument s viac ako 160 hodnotami. Zadajte email nižšie a pošlem vám dokument, ktorý som vytvoril:

.

160 námetov na kľúčové hodnoty »