Čítate: 3 novinky na stránke: e-mailový spravodaj, verzia článku pre tlač a preklad

5

Využívajú RSS aj vaši známi? Spočiatku som si myslel, že sa mi podarí presvedčiť väčšinu ľudí na odber cez RSS. Dnes vidím, že slovenskí čitatelia sú na tom asi rovnako ako zahraniční.

Práve pre tých, čo nevyužívajú RSS a na obľúbené záložky zabúdajú klikať, pribudla možnosť prihlásiť sa do e-mailového spravodaja rozhladne. Môžete pravidelne dostávať info o nových článkoch na stránke a tipy k blogovaniu zadarmo. V prípade špeciálnej udalosti budete samozrejme informovaní ihneď.

Ďalšou novinkou je verzia článku pre tlač. Za asistenciu pri doplnení funkcie ďakujem užívateľovi stránky menom Peter, ktorý mi pomohol s jej doladením. Verzia pre tlač neobsahuje obrázky ani iné zbytočnosti. Odkaz na túto verziu sa nachádza na konci každého príspevku.

Verzia pre tlač je tvorená cez plugin WP-Print, ktorý som nenašiel v slovenčine a preto vám server rozhladna.sk prináša jeho slovenskú verziu na stiahnutie zdarma.

Pre viac info si pozrite stránku preklady. Všetky dostupné preklady na stránke boli zároveň otestované a funkčné k 1.11.2009.

Zdieľajte radosť:

« Predchádzajúci príspevok na stránke:

Nasledujúci príspevok na stránke: »

Páčil sa vám článok?
Pridajte si ho do záložiek alebo ho zdieľajte cez tlačidlá vyššie.

Verzia pre tlač Verzia pre tlač

Pekné komentáre (5)

Môžeš prezradiť, čo za plugin si použil na to e-mail zasielanie?

Reaguj na tento komentár

Používam vlastný systém, ktorý mi napríklad umožňuje zasielať personalizované e-maily zvlášť mužom a zvlášť ženám a má ešte ďalšie vychytávky. Momentálne má však aj nejaké muchy a odporúčam vyskúšať niečo iné…

Žiadne z nasledovných som netestoval, preto odporúčam overiť fungovanie slovenčiny a fungovanie všeobecne s Tvojim hostingom:

Budem rád, keď sa niekto nájde a povie svoje skúsenosti.

Reaguj na tento komentár

@Martin: Na stránke vicki.sk používam wordpress plugin Newsletter. Zatiaľ som s ním celkom spokojný, aj keď ide o veľmi jednoduchý plugin, ktorý má aj svoje muchy.

Základné funkcie: odosielanie HTML správ, základná možnosť importu kontaktov, správa registrovaných užívateľov, celkom prepracovaná konfigurácia (registračný proces, registračné maily, atď.).

Plugin Newsletter mi momentálne postačuje, neviem si ale predstaviť jeho používanie pri rozsiahlejšej databáze.

Chybičky krásy: nedá sa posielať TXT verzia správ, odosielanie správ po 100 užívateľov, plugin vkladá do správy medzery (ešte nemám presne odkukané po koľkých znakoch presne).
.-= Mike má blog, ktorý naposledy zverejnil: Wizzair so stratou 9,5 milióna EUR =-.

Reaguj na tento komentár

OK, skúšal som PHPList. Je fakt komplikovaný. Ak potrebujete kopu nastavení v mailoch, automatické e-maily napríklad po týždni a ďalšie vychytávky, prosím. Budete však potrebovať pravdepodobne drahší hosting, ktorý vám spustí “cron script”, aby to všetko prebehlo. Jednoducho je to riešenie, ktorého správa vám nejaký čas zaberie.

PHPList má stredne ťažkú inštaláciu… Teda samotná inštalácia ľavou zadnou, ale pred tým je treba vyplniť dosť dlhý konfiguračný súbor.

Našiel som riešenie, ktoré je síce pre začínajúceho blogera z kategórie drahších záležitostí, ale podľa veľkého dotazníka blogovania sa nájde dosť ľudí, ktorí by si to zo zisku blogu mohli zaplatiť a pri správnom používaní aj zarobiť…

Pripravujem predstavenie môjho riešenia. Vo veľkom štýle. Takže sa prihláste do spravodaja, aby vám to neuniklo 😉

Reaguj na tento komentár

AKTUALIZÁCIA:

Už druhým rokom využívam SmartEmailing. Maximálna spokojnosť. Je pravda, že Vaša stránka musí niečo zarábať, aby sa to oplatilo, ale odhadom už od tých 100-200 ľudí denne, je to ľavou zadnou.

Horeuvedené riešenia mi dnes už pripadajú úplne nevyhovujúce.

Reaguj na tento komentár

Pridajte pekný komentár

» RSS kanál komentárov tohto príspevku

CommentLuv badge

Prečo sú kľúčové hodnoty dôležitejšie ako misia, vízia alebo firemné ciele?
Stiahnite si dokument s viac ako 160 hodnotami. Zadajte email nižšie a pošlem vám dokument, ktorý som vytvoril:

.

160 námetov na kľúčové hodnoty »