Čítate: Booster – 4 mesiace projektu a jeho budúcnosť v roku 2011

8

Čas letí celkom rýchlo. Ani sa to nezdá. Projekt Booster totiž už beží 4 mesiace. Ak sa chcete dozvedieť o budúcnosti Boosteru, prečítajte si dnešný príspevok dokonca.

Priznám sa, že minulomesačné pridávanie mojich aktivít aj na stránku rozhladna.sk malo celkom úspech (ak ste niečo premeškali, pozrite do záložky služby, kde sú už dnes niektoré moje aktivity vypísané). Preto sa k Boosteru dostávam až teraz.

Rovnako ako minulý mesiac: Zúčastnených poprosím, aby napísali, ako sa zmenilo ich hodnotenie a prípadne aby pridali aj nejaký komentár.

Boosteru teda uzavrieme myslím úspešne pre všetkých. Ale nebojte sa, Booster 2011 sa už pripravuje. Viac v závere dnešnej bleskovky.

Môj komentár pridám dnes rovno sem do článku. Do Boostru som sa zapojil hneď od dňa jedna. Vtedy bola stránka rozhladna.sk hodnotená ako 2 264 744. na planéte. Po Novom roku som sa priblížil k môjmu cieľu – zlepšiť sa 10 násobne. Odvtedy sa situácia mierne zhoršila – na dnešných 405 125.

Vysvetlím prečo: Na prelome roka som totiž vydal 7 článkov behom necelých 3 týždňov. Za normálnych okolností by to boli články 2. To spôsobilo, že skalní fanúškovia sa na stránku pozreli 7x namiesto klasických dvoch.

V očiach Alexy (pre vysvetlenie viz pôvodný článok o projekte) sa však počíta každé zobrazenie stránky. Preto dve stránky s rovnakým množstvom čitateľov môžu mať extrémne odlišné hodnotenie napriek tomu, že majú rovnaké množstvo čitateľov. Práve na základe množstva zobrazených stránok (celosvetovo) sa totiž určuje umiestnenie v rebríčku Alexa. Čím viac článkov, tým viac zobrazení. Čím viac zobrazení, tým lepšie umiestnenie…

Booster 2011

Ako to celé bude pokračovať? Do prvého Boosteru už nie je možné prihlásiť sa. Pretože si myslím, že bol projekt úspešný, bude pokračovať vo “vynovenom kabáte”.

Pretože som prvou verziou získal skúsenosti, spravím Booster 2011 mierne inovatívnym spôsobom: Aby získal každý majiteľ blogu viac priestoru tu na rozhladni, bude Booster 2011 prebiehať nasledovne: Ak bude mať niekto záujem zapojiť sa do tohto unikátneho projektu, pošle mi svoj hosťovský príspevok. Ten zverejním tu na rozhladni.

Zároveň vytvorím samostatnú stránku so zoznamom zúčastnených. Tam bude na prvý pohľad vidno, kto mal aké hodnotenie pri zapojení sa do projektu.

Pretože hodnotenie je trojmesačný priemer, ostane “boosterák” na tejto listine 3 mesiace. Po tomto čase sa zverejní bleskovka s finálnym hodnotením. Začiatok Boosteru 2011 je dnes. Áno, správne. Máte možnosť zaslať mi hosťovský príspevok hneď teraz a okamžite sa stať prvým účastníkom projektu s názvom Booster 2011.

Ak ste účastníkom pôvodného projektu, zanechajte teraz váš komentár pod týmto článkom. Ak sa chystáte projektu Booster zúčastniť, pozrite sa do komentárov. Zistíte tak, ako sa darí ostatným.

Zdieľajte radosť:

« Predchádzajúci príspevok na stránke:

Páčil sa vám článok?
Pridajte si ho do záložiek alebo ho zdieľajte cez tlačidlá vyššie.

Verzia pre tlač Verzia pre tlač

Pekné komentáre (8)

Základný cieľ: dosiahnuť rank 1.500.000 v Alexe
Stav: cieľ splnený
Aktuálny rank: 570.836
Počet článkov na stránke: 27
Rank sa za tie 2 mesiace od poslednej aktualizácie zlepšil iba mierne. Dôsledkom je to, že cez Vianoce bolo niekoľkonásobne menej zobrazení stránky a neskôr som kvôli ochoreniu nepridával články.

Celkovo som mal na začiatku projektu rank vyše 3,2 mil., takže stránka sa posunula výrazne vpred. Úspech však nemeriam týmito číslami, ale zvýšeným záujmom o stránku akopisat.sk aj služby 🙂
Takže ďakujem za pomoc Martinovi a jeho projektu Booster.
Johny má blog, ktorý naposledy zverejnil: Ako zistiť- či je vaša firemná prezentácia v poriadku

Reaguj na tento komentár

Základný cieľ: dosiahnuť rank 1.500.000 v Alexe
Stav: cieľ splnený/nesplnený
Aktuálny rank: 1,715,197 (uz bolo aj pod 1.5 ale kedze som poslednu dobu strasne busy na blog nieje cas)
Počet článkov na stránke: velmi málo posledný mesiac a pol
Rank sa za tie 2 mesiace od poslednej aktualizácie zlepšil a následne zhoršil. Dôsledkom je moje plné venovanie sa bakalárskej práci, na blog nemám teraz vôbec čas. Ale zmení sa to vo februári a marci mám naplánovaných niekolko príspevkov

Celkovo som mal na začiatku projektu rank 5,662,263., takže stránka sa posunula výrazne vpred. Uspech v citanosti vidím… Na stránke sa robili zmeny dost výrazné poslendé tri mesiace teraz sa prerába este pár veci, este nieje dokoncená uplne no ako som povedal nemám cas 🙁

Reaguj na tento komentár

Môj blog mal na začiatku pozíciu 26mil po minulom Booster update to bolo 8,696,324 a dnes je to 6,336,075. Frekvenciu písania článkov som nezmenil. Za to “kupodivu” mi v Decembri a v Januári výrazne stúpol počet návštevníkov.

Toť nedávno som zmenil layout a návštevnosť opäť rastie. (už sa teším na sezónu) 🙄
Vlado má blog, ktorý naposledy zverejnil: Aggressive show

Reaguj na tento komentár

Cieľ: ísť s rankom pod 1.000.000
Stav: cieľ nesplnený
Aktuálny rank: 1,352,327 , no bolo aj lepšie..

Do projektu Booster som sa zapojil hneď na začiatku. Rank sa zlepšoval, no podobne ako u Johnyho a Petra, v poslednom čase som písal menej, čo malo za následok zhoršenie o cca 200.000 miest v Alexa ranku. Cieľ som teda zatiaľ nesplnil, no ešte mám dva mesiace.. tak možno to bude ako v akčnom filme a tesne pred skončením Boostera sa dostanem na rank 999.999 😀
jakub89 má blog, ktorý naposledy zverejnil: Hurá vyhral som -D

Reaguj na tento komentár

Takze moj blog, http://www.blog4all mal na zaciatku projektu booster rank 1,881,487. Presny ciel som vtedy nestanovil, urcite zlepsenie tu je, len skoda ze toho casu na prispievanie nieje tolko. Momentalny rank: 1,671,442. Aj ked v zimnom obdobi stale zvykne stupat navsetvnost, v lete sa to urcite znizi. Ale tak nadalej sa budem snazit aktualizovat stranku 🙂

Reaguj na tento komentár

PriestorNet začínal na úrovni približne 15 miliónov a za štyri mesiace sa dostal v spomínanom rebríčku až na dnešnú pozíciu 1 184 896, čo znamená výrazné zlepšenie.
Mimochodom, prezrel som si stránky ostatných zúčastnených. Sú zväčša technicky, resp. komerčne zamerané. Moja stránka má úplne odlišný charakter – a neviem, či je to z hľadiska účasti v projekte Booster výhoda či nevýhoda.
Ján Maršálek má blog, ktorý naposledy zverejnil: Cesta k vnútornej rovnováhe 3

Reaguj na tento komentár

@Ján Maršálek: Iné zameranie je podľa mňa výhodou. Čím máš toho viac na výber, tým je väčšia šanca, že si čitateľ niečo nájde.

Rovnako ako v obchode: Keď majú ľudia na výber z rôzneho druhu ovocia a zeleniny je to lepšie, ako keď majú na výber iba z rôznych odtieňov paprík…

Reaguj na tento komentár

Ahojte, tak ja som začínal na 8,177,368 a po pár mesiacoch som na čísle 1,793,723. Takže stále sa to lepší 🙂
Adam Debnar má blog, ktorý naposledy zverejnil: “Virtuálna realita ROCKSSS”

Reaguj na tento komentár

Pridajte pekný komentár

» RSS kanál komentárov tohto príspevku

CommentLuv badge

Prečo sú kľúčové hodnoty dôležitejšie ako misia, vízia alebo firemné ciele?
Stiahnite si dokument s viac ako 160 hodnotami. Zadajte email nižšie a pošlem vám dokument, ktorý som vytvoril:

.

160 námetov na kľúčové hodnoty »