Čítate: Web ghostwriting: Ako uspokojiť zákazníkov a nestrácať čas

(Hosťovský príspevok)

Termín ghostwriting je na Slovensku pomerne neznámy. Málokto vie, že tento pojem zahŕňa mnoho oblastí písania. Písania, pri ktorom uvedený autor nie je ten, ktorý dielo napísal. Ghostwriter je totiž profesionálny autor, ktorý text napíše, ale nezíska zásluhy za produkt svojej práce.

Na webe zlepší vzťahy s vašimi zákazníkmi

Najväčší úspech si na internete získal práve web ghostwriting. Pomocou tejto služby môžete zlepšiť vzťahy s vašimi zákazníkmi a, samozrejme, získať nových. Existuje hneď niekoľko spôsobov, ako to docieliť.

Firemný blog má pozitívny efekt na návštevníkov

Je to jednoduchý spôsob, ako nenútene vytvárať image svojej firmy. Zákazníci sú radi informovaní a verte, že vďaka blogu získate:

  1. dôveru – podeľte sa na blogu s názormi zákazníkov a prezraďte niečo o vašej firme.
  2. vzťah so zákazníkmi – pomocou komentárov, súťaží a dotazníkov môžete návštevníkov zapájať do chodu vašej firmy, ale predovšetkým zistiť to, čo sa ľuďom páči/ nepáči.
  3. nástroj pre SEO – vďaka kľúčovým slovám môžete prilákať nových zákazníkov cez vyhľadávače.

Ghostwriter dokáže písať v mene vašej firmy aj jej jednotlivých členov. Vôbec nie je raritou, že príhovor riaditeľa alebo iných vysokopostavených členov spoločnosti píše iná osoba. Pouvažujte o zriadení firemného blogu a položte si 3 základné otázky.

Newsletter prehlbuje vzťah so zákazníkmi

Pokiaľ ste sa rozhodli využiť aj e-mail marketing, potrebujete napísať presvedčivé texty. Aj e-mail je forma PR a ghostwriter dokáže napísať presvedčivý text. Nezabudnite však, že musí byť dobre oboznámený s cieľmi vašej spoločnosti.

Ľudia dajú na odporúčania

Existuje aj jedna metóda, ktorá je na hranici etiky. V zahraničných médiách sa o tom viedli a vedú polemiky. Predstavte si produkt v e-shope, pri ktorom je kladná reakcia spokojného užívateľa. Tento fakt niektorých návštevníkov presvedčí, aby si produkt kúpili.

Súčasťou web ghostwritingu je aj vytváranie komentárov a reakcií pod produktmi či článkami. Ghostwriter môže mať nekonečne veľa identít a ako majster slova dokáže meniť svoj slovník. Nepôsobí tak podozrivo, ale jeho názor je presvedčivý.

Samozrejme, je to nemorálna praktika a záleží len od danej firmy, či sa k nej uchýli. Ak by došlo k prezradeniu tejto skutočnosti, nasledoval by obrovský škandál. Avšak znakom dobrého ghostwritera je, že o svojich klientoch mlčí. Súčasťou jeho platu je odmena za diskrétnosť.

Prečo teda využiť ghostwritera? Lebo…

…šetrí váš čas
Podnikateľ väčšinou nemá čas na to, aby sa venoval písaniu všetkých textov. Nie je možné, aby všetko stihol, a preto potrebuje niekoho, kto túto prácu spraví za neho.

…nemáte toľko skúseností
Možno ste skvelý v riadení obchodu, ale písanie vám nejde. Neviete, ako opísať produkt, ako apelovať na pocity návštevníka alebo nedokážete slovami nadviazať vzťah so zákazníkmi. Nikto nemôže vedieť všetko, dobrý ghostwriter však vyššie spomínané činnosti ovláda.

…chcete zvýšiť váš zisk
Vzťahy so zákazníkmi sú podstatná vec, ktorá môže rozhodnúť o budúcnosti vášho podnikania. Pomocou testovania môžete zistiť, že zmena určitých textov má vplyv na množstvo objednaných produktov či služieb.

Keď už viete, čo je to ghostwriting, môžete zvážiť, či sa vám nezíde ghostwriter. Chcete zlepšiť povedomie o vašej firme? Chcete vytvoriť vzťah so zákazníkmi? Radi by ste zväčšili zisk? Ak áno, tak rozmýšľajte pár minút o uvedených možnostiach.

Autor článku, Ján Baláž, pôsobí ako ghostwriter a copywriter. Chcete získať presné a podrobné informácie o týchto službách? Kontaktujte autora na jeho blogu Akopisat.sk »

(Obrázok od bigfoot13)

Zdieľajte radosť:

« Predchádzajúci príspevok na stránke:

Nasledujúci príspevok na stránke: »

Páčil sa vám článok?
Pridajte si ho do záložiek alebo ho zdieľajte cez tlačidlá vyššie.

Verzia pre tlač Verzia pre tlač

Pridajte pekný komentár

» RSS kanál komentárov tohto príspevku

CommentLuv badge

Prečo sú kľúčové hodnoty dôležitejšie ako misia, vízia alebo firemné ciele?
Stiahnite si dokument s viac ako 160 hodnotami. Zadajte email nižšie a pošlem vám dokument, ktorý som vytvoril:

.

160 námetov na kľúčové hodnoty »