- rozhladna.sk - https://www.rozhladna.sk -

Ako sa pripravíte na „rýchločitateľov“?

Čitatelia web stránok sú známi tým, že na web stránky sa pozerajú len krátko a dlhé príspevky prebehnú očami bez toho, aby ich skutočne doslova čítali. Toto platí dvojnásobne o čitateľoch používajúcich RSS kanály. Namiesto toho, aby prečítali všetko, hľadajú kľúčové slová a frázy.

V dôsledku tohoto je dôležité vedieť, ako písať obsah, ktorý je možné “prebehnúť” bez zdržania sa a ako písať a tvoriť techniky na prácu s týmito čitateľmi a nie proti nim. Tu je pár tipov:

Ak budú teda príspevky vytvorené s rýchločitateľom na mysli, očakávajme že sa zvýši čitateľská základňa i pri dlhých príspevkoch.

Za dlhé a komplikované články s komplexným obsahom a cudzími slovami sa žiaľ neudeľujú žiadne ocenenia. Opak je skôr pravdou. Niekedy chce čitateľ len pár bodov a návod k jadru veci.

Návody sa tiež vyhýbajú opisu výroby, balenia a dovozu výrobkov. Jednoducho poskytujú informácie, ktoré človek hľadá. Čitateľ môže mať zlý zrak, môže ho niečo rušiť alebo má málo času. Čím jednoduchšie sa k informácii vďaka blogu dostane, tým viac čitateľov daný blog priláka.

Zdieľajte radosť: