Čítate: Ako si najviac užiť komentovanie na tomto blogu?

5

Ako si najviac užiť komentovanie na tomto blogu? (Aktualizovaná verzia z 1.2.2010)

Mýlite sa niekedy pri komentovaní a chcete to opraviť? Chcete odkázať priamo na komentár, na ktorý reagujete? Alebo chcete získať hneď dva aktuálne odkazy na vašu stránku? Dnes sa dozviete, ako na to a ešte niečo naviac!

3 malé vylepšenia

Malé vylepšenia súvisiace s komentármi boli pridávané postupne a sú tu hneď tri.

Bočný panel, zjavujúci sa na každej stránke, obsahuje teraz úvodné slová najnovších komentárov. Komentáre sú zotriedené podľa toho, ku ktorému príspevku boli pridané. Za nadpisom článku je v zátvorke číslo udávajúce celkové množstvo komentárov k tomuto článku. Po kliknutí na nadpis sa prenesiete priamo na daný článok. Po kliknutí na meno autora sa dostanete k vybranému komentáru.

Ďalšou novinkou je funkcia priamej odpovede. Po kliknutí na odkaz “Reaguj na tento komentár” sa do poľa na odpoveď vloží kód odkazujúci na pôvodný komentár. Za tento kód stačí napísať správu a odoslať. Ak ste náhodou už niekedy použili službu Twitter, tak toto funguje úplne rovnako.

Ak sa vedľa vašeho mena ešte stále nezobrazuje váš obrázok, zriaďte si Gravatar. Je to zdarma. Stačí jedna registrácia a váš obrázok sa bude zobrazovať na všetkých stránkach na internete, ktoré ho podporujú! Viac sa dozviete v článku venovanému práve Gravatarom.

Dva odkazy z tohto blogu

Máte blog s RSS kanálom? Potom môžete zanechať hneď DVA odkazy na vašu stránku. Ako na to?

Pod poľom komentovať je možnosť použiť službu CommentLuv. Ak políčko zaškrtnete, zobrazí sa na tejto stránke pri vašom komentári nadpis posledného článku z vašeho blogu. Čitatelia tak majú možnosť odteraz kliknúť na vaše meno a dostať sa na hlavnú stránku alebo môžu kliknúť na nadpis posledného príspevku a hneď začať čítať. Tento odkaz je preto užitočnejší ako pre bežného čitateľa tak aj pre toho, kto komentuje.

Hlavná výhoda druhého odkazu spočíva v tom, že čitatelia si môžu hneď urobiť obraz o tom, aké zameranie má váš blog a zaujme takto skôr ako obyčajný odkaz pri mene. Predsalen sa pravdepodobnosť kliknutia na odkaz zvyšuje, ak sú odkazy dva…

Bežní čitatelia takto uvidia pri článku, o ktorý sa zaujímajú, zmes nadpisov od iných ľudí zaujímajúcich sa o ten istý obsah ako oni. Je tak väčšia šanca, že sa im niektorý príspevok bude páčiť.

Blogeri majú zase výhodu, ak na prvý pohľad vidia, o čom píšu ich čitatelia. Je tak oveľa ľahšie zapojiť sa do diskusie s mojou audienciou, keď sa dá na jednom mieste zistiť, o čom naposledy písali a čo by nás mohlo zaujímať.

Opravy komentárov po odoslaní?

Spravili ste gramatickú alebo štylistickú chybu? Pomýlili sa v odkaze na váš web? Každý robí chyby! A pokiaľ si to všimnete behom nasledujúcich pár minút od uverejnenia komentára, máte možnosť ho sami opraviť alebo vymazať!

Už nemusíte komentár opravovať pridaním ďalších! Niekoľko minút po odoslaní máte k dispozícii tlačidlo na úpravu. Upraviť môžete všetko od mena, cez odkaz až po samotný komentár. Táto funkcia je dôležitá najmä na blogoch programátorov, kde jeden preklep môže znamenať znefunkčnenie celého kódu.

Opravy komentárov sú umožnené vďaka pluginu WP Ajax Edit Comments. Ak chcete mať tento plugin po slovensky, použite preklad z tohto blogu.

Upozornenie: Aby bola zachovaná správna funkčnosť druhého odkazu, neupravujte prosím text v závere medzi znakmi .-= na začiatku a =-. na konci komentára.

Sledovanie komentárov na diaľku

Je ťažké sledovať všetky komentáre v celej blogosfére. Tu na rozhladni máte preto hneď dve možnosti sledovania.

Pri zanechávaní komentára stačí zaškrtnúť “Prihláste sa k odberu komentárov cez e-mail” a potvrdiť, že ste naozaj zadali svoju e-mailovú adresu, kliknutím na odkaz v prijatom maile. Potom vždy, keď niekto okomentuje daný príspevok, dostanete komentár priamo na zadaný e-mail.

Druhou možnosťou je použiť odber cez RSS kanál. Táto možnosť je prístupná i bez nutnosti zanechať komentár.

Chcete viac smajlíkov?

Odteraz môžete použiť mimiku a znakovú reč bez toho, aby ste museli poznať rôzne kódy. Stačí jednoducho kliknúť na smajlík pod poľom komentárov a potrebný kód sa vloží automagicky. Nezabudnite však na medzeru pred a za kódom, aby všetko fungovalo správne.

Tip na použitie

Ako to teda môže fungovať v praxi?

  1. Ak ešte nemáte, vytvorte si Gravatar
  2. Vyberte si komentár, na ktorý chcete zareagovať a kliknite na odkaz “Reaguj na tento komentár
  3. Vyplňte vaše meno, e-mail a adresu blogu
  4. Počas komentovania pridajte vhodné smajlíky
  5. Zaškrtnite možnosti CommentLuv a prihlásiť sa k odberu ďalších komentárov cez e-mail
  6. Odošlite komentár a potvrďte prijatý e-mail na odber komentárov
  7. Ak zistíte behom pár minút, že ste urobili preklep alebo vás ešte niečo zaujímavé napadne, žiaden problém! Komentár jednoducho upravíte a uložíte! Ak si to rozmyslíte a zdá sa vám nevhodný, jednoducho ho vymažete.
  8. V bočnom panele si overíte, či niekto okomentoval váš posledný príspevok i z iných miest stránky.
  9. Vyskúšajte si to ihneď! 😉
Používate nejaké ďalšie vylepšenia pre komentáre? Napíšte nám o nich!

Aby vám už neunikol žiaden príspevok z tohto blogu, použite RSS kanál alebo si ho pridajte do záložiek. Niečo nové tu nájdete minimálne každý pondelok.

(Obrázok od: joshbousel)

Zdieľajte radosť:

« Predchádzajúci príspevok na stránke:

Nasledujúci príspevok na stránke: »

Páčil sa vám článok?
Pridajte si ho do záložiek alebo ho zdieľajte cez tlačidlá vyššie.

Verzia pre tlač Verzia pre tlač

Pekné komentáre (5)

Možnosť opravy komentárov sa mi páči.

Jedno z vylepšení, ktoré by malo byť na každom lepšom blogu.

Reaguj na tento komentár

Pekné, zase som sa niečo nové naučil. Neplánuješ častejšie písanie príspevkov? 😎

Reaguj na tento komentár

@Andrej: Častejšie písanie príspevkov zatiaľ neplánujem. Teraz na začiatku som rád, keď stihnem jeden týždenne 😉

Reaguj na tento komentár

mne sa tiez paci oprava chyb, ale tiez je zaujimava moznost: “Ak políčko zaškrtnete, zobrazí sa na tejto stránke pri vašom komentári nadpis posledného článku z vašeho blogu.” Instalovanim tohoto pluginu davate najavo, ze mate skutocne zaujem o komunitu blogerov…
.-= peter má blog, ktorý naposledy zverejnil: Ako naplniť predsavzatia =-.

Reaguj na tento komentár

@peter: Som rád, že si plugin rovno aj otestoval 😉

A čo tak doplniť ešte Gravatara?

Reaguj na tento komentár

Pridajte pekný komentár

» RSS kanál komentárov tohto príspevku

CommentLuv badge

Prečo sú kľúčové hodnoty dôležitejšie ako misia, vízia alebo firemné ciele?
Stiahnite si dokument s viac ako 160 hodnotami. Zadajte email nižšie a pošlem vám dokument, ktorý som vytvoril:

.

160 námetov na kľúčové hodnoty »