Čítate: Komunita – základ úspešného blogu

2

(Hosťovský príspevok)

V dnešnej dobe už nie je nejakým veľkým problémom nahnať si na stránku masy návštevníkov – existuje na to niekoľko desiatok ba až stovák spôsobov. Ovela ťažšie je však pretaviť ich na ľudí pravidelne navštevujúcich želanú webstránku. Čo je to komunita, na čo je prospešná a ako si ju vybudovať – o tom všetko sa dočítate v tomto článku.

Takže pekne od začiatku. Komunita je skupina ľudí, ktorí pravidelne sledujú vašu stránku, či už priamo alebo prostrednícvom interentových nástrojov ako Facebook, Twitter, RSS čítačka a podobne. Na vybudovanie si vernej a početnej komunity potrebujete v prvom rade kvalitný obsah. Ten jednoznačne tvorí základ pre to, aby sa ľudia na stránku vrátili. Treba ich však aj úspešne „zachytiť“ a to umiestnením linku na RSS respektíve Facebook/Twitter kanál blogu. Vďaka týmto prostriedkom môžete v budúcnosti nie len informovať o nových článkoch, ale aj diskutovať s čitateľmi o tom, čo sa im páči a čo naopak nie, akým smerom sa treba uberať pri písaní, či zmeniť vzhľad stránky a tak ďalej, v zozname by sa dalo pokračovať hádam donekonečna…

Existujú tiež aj nepriame spôsoby ako napríklad usporiadanie súťaže, pridanie fóra na stránke, odpovedanie na každý komentár, dovolenie návštevníkom podieľať sa na tvorbe obsahu, naplánovanie verejnej diskusie – každý z týchto spôsobov by si určite zaslúžil samostaný detailný pohľad, čo je však námet pre minimálne niekoľko ďalších príspevkov. Na efekt popísaný vyššie sa mi rovnako osvedčil plugin s názvom Thank me later. Ten každému, kto prída svoj prvý komentár na danej stránke, pošle správu na mail s ľubovoľným textom. Môže to byť napr. poďakovanie za aktivitu spolu s linkom priamo na stránku či RSS čítačku, aby sa tam dotyčná osoba mohla znovu vrátiť.

A nakoniec treba spomenúť aj výhody takýchto komunít. Ľudia, ktorí do nich patria komentujú na stránkach, preposielajú odkazy s Vašimi príspevkami kamarátom, hlasujú za články na vybrali.sme.sk a podobne – takže jednoducho robia web aktívnejším a viac navštevovanejším bez Vášho priameho pričinenia.

Autor článku Valerián Lukačko píše svoj vlastný blog o témach ako blogovanie, rady pre začiatočníkov, zvyšovanie návštevnosti, WordPress, internetová reklama atď. na adrese http://www.akoblogovat.com/

(Obrázok od beautifulcataya)

Zdieľajte radosť:

« Predchádzajúci príspevok na stránke:

Nasledujúci príspevok na stránke: »

Páčil sa vám článok?
Pridajte si ho do záložiek alebo ho zdieľajte cez tlačidlá vyššie.

Verzia pre tlač Verzia pre tlač

Pekné komentáre (2)

Ďakujem za umožnenie napísať hosťovský príspevok. Rád odpoviem na akékoľvek Vaše otázky.

Reaguj na tento komentár

@VL: Rado sa stalo… Takéto tipy privítame radi 😉

Reaguj na tento komentár

Pridajte pekný komentár

» RSS kanál komentárov tohto príspevku

CommentLuv badge

Prečo sú kľúčové hodnoty dôležitejšie ako misia, vízia alebo firemné ciele?
Stiahnite si dokument s viac ako 160 hodnotami. Zadajte email nižšie a pošlem vám dokument, ktorý som vytvoril:

.

160 námetov na kľúčové hodnoty »