- rozhladna.sk - https://www.rozhladna.sk -

Projekt “Booster” – pre zvýšenie návštevnosti

Čokoľvek môžete robiť, alebo snívať, že to môžete urobiť, začnite na tom pracovať. Smelosť má v sebe génia, silu a čaro. Začnite hneď teraz.
William Hutchinson Murray

Stále žijeme v dňoch, kedy je profesia blogera neznáma. Začínajúci blogeri sa snažia získať čitateľov, snažia sa dostať do blízkosti tých, čo už nejaký ten piatok blogujú a stále medzi nami-blogermi vládne duch objavovania nového a neznámeho.

Vynárajú sa otázky ako: Podarí sa mi rozbehnúť blog podľa mojich predstáv? Prinesie mi blogovanie niečo? Ale najmä: Podarí sa mi získať čitateľov, ktorí budú so záujmom čítať môj blog?

Práve preto som sa rozhodol uskutočniť ojedinelý projekt vzájomného zoznamovania blogerov. Predstavujem vám “blogerskú zoznamku” s názvom Booster.

Slovo booster [čítaj bústər] je v slovníku cudzích slov definované ako “štartovacia raketa“. Teda očakávam, že každý, kto potrebuje trošku naštartovať návštevnosť svojho blogu alebo ho predstaviť novej audiencii, tu zanechá komentár a pošle sem ľudí z Facebooku, Twitteru, cez e-mail alebo aj ďalšími cestami.

Viete, čo sa stane s prvou reštauráciou v meste v momente, keď sa otvorí druhá reštaurácia rovnakej siete v tom istom meste? Zvýši sa jej návštevnosť! Preto nájdete napríklad v takom meste ako Portland reštauráciu McDonnald’s až 292-krát…

Rovnaký efekt očakávam aj potom, keď sa ľudia dozvedia, že u nás existuje také množstvo blogerov a blogeriek. 😉

Ako si stojíte?

Hodnotiacim meradlom bude stránka alexa.com Nainštalujte si takzvaný Alexa Toolbar. Ten sa vám pridá do spodnej lišty prehliadača. Na každej stránke, čo navštívite, sa bude ukazovať, ako je na tom.

Tiež sa môžete vyhľadať cez hlavnú stránku Alexy. Keď sa tam pozriete a vyhľadáte nejakú stránku, tiež vidíte, ako si “stojí”.

Ako funguje hodnotenie iných stránok cez Alexu nie je presne známe, podobne ako nie je známy presný vyhľadávací algoritmus Google alebo Seznamu. V každom prípade – vždy, sa vám ukáže hodnotenie. Teda ak ste na svete krátko alebo k vám nikto nechodí, tak sa ukáže niečo ako N/A (nedostupné), ale inak sa nemáte čoho obávať 😀

Toto hodnotenie sa volá Alexa Traffic Rank a určuje poradie, v akom ľudia najčastejšie navštevujú dané stránky. Čím ste vyššie, tým lepšie. Jedničkou je napríklad Google, dvojkou Facebook a tretie miesto patrí stránke YouTube.

Cieľ projektu Booster

Zlepšiť hodnotenie zúčastnených stránok desaťnásobne behom 6 mesiacov. Možno ste na mieste 2 264 744 (ako ja počas písania tohto článku). Váš cieľ je preto dostať sa na miesto 226 474 a zároveň si tak zvýšiť návštevnosť.

Ako sa zúčastniť

  1. Začnite dnes: Vyberte si blog, ktorý budete propagovať. Musí byť na svojej doméne. www.rozhladna.sk je OK 😉
  2. Merajte: Nainštalujte si spomínaný Alexa Toolbar, čiže nástroj, ktorý vám ukáže aktuálne miesto vašej stránky pri každej návšteve
  3. Napíšte svoj cieľ: Zanechajte komentár pod týmto článkom. Uveďte svoj “rank” dnes a zároveň predstavte váš blog 2-3 pútavými vetami. Chcete predsa, aby k vám ľudia prišli, či nie?
  4. Urobte si reklamu: Zdieľajte tento článok na Facebooku, cez e-mail alebo inak, nech si každý môže vybrať taký blog, ktorý sa mu páči. Potešíte tak nielen svojich čitateľov, ale aj čitateľov iných blogov. Všetci z toho budú prosperovať.
  5. Píšte pravidelne a ostaňte odhodlaní: Či už to bude raz za týždeň alebo trikrát za deň a doteraz ste tak nečinili, začnite! Samozrejme len tí, čo vytrvajú dokonca, dosiahnu svoj cieľ. Odpadlíkov tu nechcem…

Teraz prosím prejdite na najnovší Booster »

Už keď sme pri komentovaní: Táto stránka používa Gravatary. Zaregistrujte si teda nejakého. Tu je videonávod na registráciu Gravatara.

(Obrázok od KaCey97007)

Zdieľajte radosť: