Čítate: VIDEO: Ako zabrániť vymazaniu Gmail účtu?

4

Minulý týždeň som natrafil na 2 ľudí, ktorým bol zablokovaný účet na Gmaile. Nemali nič spoločné. Len príbeh: Chceli sa prihlásiť do Gmailu. Ten im neustále hlásil: Neexistujúca kombinácia mena a hesla.

Po zvolení možnosti “Nemáte prístup k svojmu účtu” a zadaní svojho e-mailu uvideli: Nenašiel sa žiaden účet s touto e-mailovou adresou.

To musel byť šok! Skúšali to znova a znova. S rovnakým výsledkom. Rýchle vyhľadávanie v Google ukázalo, že ich účet bol vymazaný a šance na jeho navrátenie sú minimálne. Jednoducho ak sa vám to stane, nedostanete sa okrem Gmailu ani ku Google Docs, ani ku kalendáru, ani do YouTube, Bloggera ani do inej služby, s ktorou bol účet prepojený.

U Google je nulová tolerancia. Takže ak náhodou použijete napríklad vaše heslo niekde na kávičke a nejaký hacker ho “odchytí”, aby mohol odosielať spam, je koniec.

Do počítača sa vám tiež môže dostať vírus. Ten ukradne všetky dáta. Potom ich zašle nejakému hackerovi. Ten váš účet s radosťou použije na posielanie a zverejňovanie spamu.

Takýchto možností by som mohol vymenovávať niekoľko. Pozrite sa radšej, ako tomu môžte zabrániť:

Tipy na prevenciu ukradnutia účtu

Ihneď si aktivujte verifikáciu v 2 krokoch.

Pripravte sa na najhoršie. Navštívte tento odkaz a pripravte si odpovede na otázky, ktoré sú tam.

Neprihlasujte sa do svojho účtu (Gmailu alebo aj iného) cez verejné alebo heslom nechránené wifi siete.

Nesťahujte z internetu neznáme programy.

Neklikajte na odkazy v e-mailoch, ktoré vás žiadajú o “overenie identity”, posielajú “posledné výzvy pred zmazaním účtu” a podobne. Pravdepodobne ide o spam. Vždy zadávajte adresu do prehliadača ručne a podľa inštrukcií, ktoré ste dostali pri zakladaní daného účtu.

Pre ďalšie tipy sa prihláste k odberu môjho e-mailového spravodajcu. Zadajte váš e-mail vpravo hore.

Zdieľajte radosť:

« Predchádzajúci príspevok na stránke:

Nasledujúci príspevok na stránke: »

Páčil sa vám článok?
Pridajte si ho do záložiek alebo ho zdieľajte cez tlačidlá vyššie.

Verzia pre tlač Verzia pre tlač

Pekné komentáre (4)

Zdravím Ťa, vďaka za zaujímavý článok. Sám mám blog, na ktorom som sa dosť namakal a bol by som veľmi, ale veľmi nerád, keby som zrazu nemal prístup do blogera. Takže si to podľa Tvojho návodu vyskúšam. Len ešte jeden detail – tá SMS verifikácia ja zadarmo, alebo sa platí?

Reaguj na tento komentár

@Orgoň: Áno, prichádzajúce SMS aj hovory sú zadarmo.

Reaguj na tento komentár

@Martin Mikláš: Dobry den,chcem sa opytat,,nemozem sa dostat do gmailovej schranky,stale mi ukazuje…Účet Google pre XY@gmail.com bol zakázaný.
K tomuto účtu sa nebudete môcť prihlásiť ani ho použiť na prístup k žiadnym produktom a službám Google.
Nespĺňate vekové požiadavky pre účet Google. Pokiaľ ste nezadali nesprávny dátum narodenia a nepredložíte dôkaz, že máte aspoň 13 rokov, tento účet bude o 28 dni (dní) odstránený. Viac informácií.
Ak máte minimálne 13 rokov, kliknite tu a spustite proces odomknutia účtu. Da sa s tym este nieco robit?Moj vek urcite nebol zadany zle,pouzivala som ho asi 2 roky,neviem co sa mohlo stat.Dakujem za odpoved.

Reaguj na tento komentár

Pridajte pekný komentár

» RSS kanál komentárov tohto príspevku

CommentLuv badge

Prečo sú kľúčové hodnoty dôležitejšie ako misia, vízia alebo firemné ciele?
Stiahnite si dokument s viac ako 160 hodnotami. Zadajte email nižšie a pošlem vám dokument, ktorý som vytvoril:

.

160 námetov na kľúčové hodnoty »