Autor

Jednoduchosť je vrcholom sofistikovanosti.
Leonardo da Vinci

Volám sa Martin Mikláš. Som podnikateľ, manžel a otec 3 detí.

Cez konzultácie v oblasti marketingu zvyšujem majiteľom firiem ich zisky, množstvo voľného času a spokojnosť.

Unikátne skúsenosti zo sveta marketingu, predaja a reklamy zbieram už od detstva. Odmalička som sa zaujímal o to, ako reklama funguje a rodičov som upozorňoval na použitú hudbu, zmeny v rôznych prvkoch, ktoré mali ostať rovnaké a podobných.

V roku 2003 som začal podnikať. Odvtedy konzultoval s viac ako 1000 ľuďmi, s majiteľmi firiem z viac ako 75 odvetví… a viackrát mal na stránke klientov cez 500 000 ľudí behom jedného týždňa.

Vďaka týmto skúsenostiam dokážem efektívne zvyšovať kľúčové prvky na ceste k zisku. Od návštevnosti web stránok, cez konverzie v kamenných obchodoch až po stratégie na častejší nákup vášho zákazníka.

ciel-konzultacieDo dnes som konzultoval s ľuďmi z rôznych krajín. Od Američanov a Angličanov cez Čechov a Slovákov až po Talianov alebo Nemcov. Od autorov cez architektov až po konzultácie s inými marketingovými poradcami. Títo marketingoví poradcovia tvoria marketing napríklad pre firmy ako Continental, OKAY, Nokia, Vitana alebo Danone.

S klientami používame rovnaké marketingové techniky ako používa napríklad spoločnosť Apple pri uvádzaní nových produktov na trh.

Som tiež zakladateľom projektu rozhladna.sk – ako na blog.

Projekt rozhladna.sk vznikol, pretože som nevedel nájsť relevantné a jednoduché informácie o blogovaní na slovenskom internete. Pri tom som už predtým niekoľko rokov pracoval ako platený blogér popri manažovaní marketingu najväčšej českej firmy vo svojom odvetví.

rozhladna.sk bola založená v roku 2009. Do dvoch rokov sa stala najpopulárnejším blogom na Slovensku.
Zdroj: Alexa.com

Stránka rozhladna.sk rozšíruje znalosti o blogoch, marketingu a strategickom plánovaní. Ďalej motivuje ľudí (a firmy). Od robenia správnych krokov v živote a marketingu až k vytváraniu blogov. Tie môžu byť použité na podporu marketingu, reklamy a predaja.

Nájdete tu užitočné rady k marketingu a tiež o tom, ako si založiť a prevádzkovať vlastný blog. Táto stránka je zhrnutím mojich osobných poznatkov. Jej vytvoreniu predchádzali 4 stovky hodín výskumov. Behom prvých troch rokov od spustenia stránky som do ďalšieho výskumu investoval ďalších viac ako 10 000 hodín. Teda sa dá povedať, že som „dýchal a jedol marketing a blogovanie“.

Zaujíma vás niečo konkrétne? Neváhajte sa ma pýtať priamo cez kontaktný formulár alebo v komentároch pod článkami.

Hľadám tu inšpiráciu a občas nájdem niečo celkom prekvapivé a vždy ma to láka vrátiť sa sem späť… Nabudúce prídem zas.
Stála čitateľka a odberateľka e-mailového spravodajcu

Na rozhladni som tiež rozbehol projekt Booster. Slúži na zvýšenie návštevnosti blogov. Projekt dosahuje až 10 násobné vylepšenie v umiestnení zúčastnených stránok.

Nakoľko mám internet doma už od roku 1993, videl som príchod a odchod mnohých online projektov. Preto si myslím, že mám trochu „čuch“ na to, čo má budúcnosť z dlhodobého hľadiska a čo nie.

5 rokov svojho profesionálneho života som okrem marketingu strávil aj v predaji. Predával som napríklad poistenie, bankové služby, biopotraviny a v neposlednom rade aj rádiovú reklamu. Mimochodom môj hlas môžete ešte dodnes počuť v niektorých rádiových reklamách na Slovensku. K marketingu som sa dostal preto, že som hľadal cesty, ako efektívnejšie predávať viacerým ľuďom naraz. Deň má 24 hodín a v mojej mysli bola otázka, ako za tento čas oslovovať väčšie množstvo ľudí s menšou námahou.

V tom čase som pravidelne dostával aj ocenenia za najlepšieho predajcu. Tieto skúsenosti mi pomáhajú do dnes pri copywritingu.

V decembri 2011 som dostal aj ocenenie ako najlepší online predajca na českom a slovenskom internete. „Predával som“ vzdelávací program EmailAcademy. Neskôr som sa stal manažérom sekcie pre obchodných parnterov a konzultantom pri ďalšom postupe. Na mojich stratégiách boli postavené plány, ktoré majiteľom rôznych firiem zarobili viac ako 10 miliónov korún (400 000 €) behom jedného týždňa predaja.

Osobne som sa zúčastňoval pri „launchoch“ online projektov už od roku 2009 a každý rok odvtedy konzultoval aspoň dva.

Ak vás teda zaujíma, ako môžete dosiahnuť úspech vo svete moderného marketingu a predaja, sledujte nové príspevky na tejto stránke.

Pokiaľ radi počúvate, môžete pozrieť na stránku podcastu Strategické zisky, ktoré robím s Václavom Krajňákom. Odkaz priamo do iTunes: Podcast Strategické zisky

Aby vám naozaj nič neuniklo, odporúčam vám prihlásiť sa do emailového spravodajcu cez formulár vpravo.

Chcete nájsť vhodného partnera pre váš projekt? Dohodnite si zlomovú business konzultáciu!

Kam ďalej?

Vpravo nájdete tiež zoznam najnovších príspevkov na tomto unikátnom slovenskom blogu.

Zdieľajte radosť:

Prečo sú kľúčové hodnoty dôležitejšie ako misia, vízia alebo firemné ciele?
Stiahnite si dokument s viac ako 160 hodnotami. Zadajte email nižšie a pošlem vám dokument, ktorý som vytvoril:

.

160 námetov na kľúčové hodnoty »