Čítate: Verte aj vtedy, ak vám nikto neverí

1

Niektorí ľudia uspejú, pretože sú predurčení, ale väčšina ľudí uspeje, pretože sú odhodlaní.
Henry Ford

Keď Henry Ford povedal tieto slová, nehovoril o sebe – i keď on sám je synonymom pre odhodlanie. Niekoľkokrát skončil na lopatkách. Nikdy však nestratil zreteľ zo svojho cieľa. Veril sebe a tomu, čo robil. Nakoniec to bolo správne.

Nedovoľte nikomu, aby vám hovoril, že nemôžete dosiahnuť váš cieľ. Alebo že nie ste ste húževnatý, lepší, ťažšie pracujúci, šikovnejší alebo schopnejší ako vaša konkurencia. Kto vám to hovorí? Je jedno, kto sú tí druhí. Jediné, na čom záleží, je či si to poviete sami. Ak máte vieru, neexistuje nič nedosiahnuteľné.

Väčšina hercov má neúspech pred úspechom. Gene Hackman a Dustin Hoffman. Obaja boli na hodinách herectva zvolení spolužiakmi ako tí, čo majú „najmenšiu pravdepodobnosť stať sa úspešní“. Koľko z tých spolužiakov sa dnes môže pochváliť Oskarom??

Woody Allen prepadol na škole z produkcie filmu. Našťastie mu jeho diváci dali lepšiu známku. Harrison Ford si vypočul od vydavateľov filmov, že jednoducho nemá na to, stať sa hviezdou. Samozrejme, že im dokázal pravý opak, keď sa stal hlavným hrdinom trilógie Star Wars, série Indiana Jones a v šnúre ďalších filmov, ktoré dokopy zarobili cez 6 miliárd dolárov…

Niektorí z najúspešnejších spevákov v histórii mali tvrdé začiatky. Diana Ross a Supremes boli prepadákmi prvých (pozor!!!) 9 albumov. Ale ten desiaty ich vyniesol na vrchol hitparád.

Po prvej skladbe vyhodil Jimmy Denny v roku 1954 na ulicu speváka menom Elvis Presley so slovami: „Synu, toto nikam nespeje. Mal by si sa vrátiť späť k šoférovaniu náklaďákov.“

Predstaviteľ jednej nahrávacej spoločnosti povedal The Beatles: „Nepáči sa nám, ako znejú a gitarová hudba je na ústupe.“

Ktorú časť slova NIE táto ľudia nerozumeli?? N-I… alebo E??? Nerozumeli tej časti, ktorá hovorila NEmáte sebadôveru, pretože oni MALI všetku sebadôveru, ktorú potrebovali na úspech.

Príklady zo sveta podnikania sú podobné. Veľa z nás už počulo motivačné príbehy od ľudí ako Bill Gates (Microsoft), plukovník Harlan Sanders (KFC) alebo R.H. Macy.

Ale počuli ste už o Japoncovi menom 本田 宗一郎? 🙂 Ok, prepisuje sa to ako Soichiro Honda [sóičiró honda]? Veľa z vás už riadilo jeho auto, motorku, použilo kosačku na trávu alebo iné zariadenie. Hondu odmietla Toyota, keď sa uchádzal o miesto inžiniera. Tak začal vyrábať skútre a založil si vlastnú firmu. Spoločnosť Honda hovorí: „Vidíme svet nie taký, ako je, ale taký, akým môže byť. Vidíme svet očami snílkov, pretože sme spoločnosť založená snílkom.“

Ako uspieť trojnásobne viac?? Zlyhajme trojnásobne častejšie!

Prijímajte podnety od top ľudí a skutočne načúvajte, čo vám hovoria. Nečakajte príliš dlho na zmenu. Začnite robiť opatrenia ohľadne vášho úspechu už teraz. Čo takého máte, čo môžete ponúknuť iným ľuďom, komunite, svetu?

Jednoducho si položte otázku: „Ako môžem niečo zmeniť k lepšiemu?“ Odpoveďou je otázka samotná. Nikdy si neprestaňte klásť túto otázku.

Možno si túto otázku budete musieť položiť 1000 ráz pred tým, než sa dostanete k cieľu. Podobne, ako to spravil Edison. Vždy, keď budete mať chuť to vzdať, spomeňte si na tohto pána:

  • Skrachoval v ’31.
  • Chcel sa stať zákonodarcom, ale prehral voľby v ’32.
  • V ’33 sa opäť pokúšal podnikať. Znova skrachoval.
  • Jeho životná láska zomrela v roku ’35
  • Nervovo sa zrútil v ’36.
  • Keď sa v ’40 uzdravil, znova sa zapojil do politiky.
  • V ’43 bol porazený pri voľbách do snemovne. Potom bol znova porazený v rokoch ’48, ’55 a utrpel porážku pri voľbe prezidenta USA v roku ’56.
  • Znova sa uchádzal o miesto v snemovni v roku ’58 a prehral.

Tento človek nikdy neskončil. Skúšal to až dokonca. V roku 1860 sa tento muž – Abraham Lincoln – stal prezidentom USA

Ak chcete niečo dosiahnuť, potrebujete vieru.

(Námet: Harvey Mackay)Verte aj vtedy, ak vám nikto neverí

Zdieľajte radosť:

« Predchádzajúci príspevok na stránke:

Páčil sa vám článok?
Pridajte si ho do záložiek alebo ho zdieľajte cez tlačidlá vyššie.

Verzia pre tlač Verzia pre tlač

Jeden pekný komentár

Som veriaci praktizujúci katolík, a s článkom úplne súhlasím. Ale svoju vieru vkladám v Boha. A On mi pomáha na mojej ceste. Niekedy sú v mojom živote aj veľmi náročné skúšky mojej viery a dôvery v Boha. Ale Boh mi pomáha! Dáva mi silu a nádej. A keď ma vysmievajú, som vďačný za ten tréning môjho sebaovládania. Nevzdávam sa, lebo Pán Boh je so mnou! Veľmi odporúčam vieru v Živého Boha. A v jeho Syna – Ježiša Krista ! On je moja sila, ktorá ma sprevádza a pomáha mi! Veľa krát som sa presvedčil o pravdivosti kresťanskej viery!
Prajem všetko dobré. 😀

Reaguj na tento komentár

Pridajte pekný komentár

» RSS kanál komentárov tohto príspevku

CommentLuv badge

Prečo sú kľúčové hodnoty dôležitejšie ako misia, vízia alebo firemné ciele?
Stiahnite si dokument s viac ako 160 hodnotami. Zadajte email nižšie a pošlem vám dokument, ktorý som vytvoril:

.

160 námetov na kľúčové hodnoty »