Čítate: 5 spôsobov bohatnutia cez podnikanie. Koľko z nich prehliadate?

O inovácii: Ak tvrdo nezapracujete na tom, aby ste urobili váš business model zastaraný, vaša konkurencia to spraví za vás.

Európska únia definuje malú alebo strednú firmu ako takú, ktorá má menej ako 250 zamestnancov alebo obrat menší ako 50 miliónov € (do 1,35 miliárd Kč). Prečo malé firmy ostávajú… ehm… malé?

Jedným z dôvodov je to, že majitelia nevyužívajú všetkých 5 spôsobov bohatnutia. Čo je horšie, povedal by som, že často o týchto 5 spôsoboch ani nevedia…

Prvý spôsob bohatnutia je zvýšenie súčasného príjmu

Príjem dnesOdmenou vám bude, že dostanete to, čo potrebujete psychicky. Tiež to pomôže udržať tú podpornú štruktúru, ako inventár, zdroje a vývoj, aby ste sa dostali na ďalšiu a vyššiu úroveň… a potom ešte ďalej.

Druhý spôsob je zvýšiť svoj budúci príjem

Opakovaný nákupVäčšina firiem nemá nastavené systémy na to, aby vytvárala predpovedateľné, strategické a dlhodobé príjmy. Pokiaľ neviete predpovedať tok príjmov a vaše tržby na nasledujúce roky, nie ste podnikanie… ste len chodiaca reklama. Reklama, ktorá sa zrúti do svojich vlastných základov a prestane existovať.

Vďaka tomu, že dnes zavediete (automatický) systém, ktorý spraví ten prvý predaj, budete mať v budúcnosti ďalšie predaje, odporúčania alebo doplnkové predaje.

Všetko to začína u vašich dnešných základov. Tým, že budete rozmýšľať strategicky a systematicky dnes, môžete očakávať príjem v budúcnosti a uniknúť „krysiemu závodu“.

Tretí spôsob: Zaistiť si pravidelný nárazový príjem

Nárazový príjemPodľa mňa neexistuje firma, ktorá by nemohla u seba nájsť zdroj 5 až 7 ciferného nárazového zvýšenia príjmu behom 6 mesiacov. (6 až 8 ciferné čísla pre čitateľov z ČR) 😉

Väčšinou to leží niekde u vás na stole. Najväčší rekord sme mali s klientom od prvého rozhovoru k výsledku a príjmu tam, odkiaľ nič nebolo, behom 2 týždňov… pretože to mal na stole už 2 roky a iba nevedel, z akého uhla k tomu pristúpiť.

Vďaka tomu získate príjem na tie najdivokejšie veci, čo ste chceli otestovať (stále sa bavíme o podnikaní), a prídete tak na prielomové veci.

Nemôžete hlavu strčiť do piesku ako pštros a nepripúšťať si realitu. Pravda je taká, že buď rastiete alebo zomierate. Buď sa vaše podnikanie rozvíja alebo upadá. Nič nie je trvalé. Drží sa jedine zmena.

4. spôsob bohatnutia: Psychické a emočné bohatstvo

Stav mysle…a ním je stav mysle… Ako riadiť všetky vrstvy pre nezastaviteľný rast firmy a príjmu? Na to potrebujete istotu, dôveru, kľud v duši, víziu, nízku hladinu stresu, kontrolu, kompetenciu, moc, vytrvalosť, vnímavosť, vysoké etické štandardy a nezastaviteľné hnanie vpred.

5. je bohatstvo z aktív

Bohatstvo z aktívVeľmi málo majiteľov vybuduje podnikanie, ktoré môžu predať za oveľa viac peňazí ako z neho môžu vytiahnuť za rok. Napriek tomu – aktíva by mali byť jedným z hlavných výtvorov, ktoré dosiahnete z vašich podnikateľských činností. Vašou úlohou je vytvoriť systém, ktorý bude pre vás pracovať viac, ako vy pre neho.

Celé to musíte robiť spôsobom, ktorý sa dá zopakovať a je zároveň pravidelným a predvídateľným procesom. V momente, keď vás firma prestane baviť, budete sa chcieť venovať niečomu inému alebo príde k najhoršiemu a, s odpustením, zomriete, budete mať aktívum. Aktívum, na ktoré sa v tomto momente vytvoria fronty investorov, ochotných zaplatiť 6, 8, 12 alebo 15 násobok toho, čo z firmy vyťahujete dnes.

Dôležitou informáciu je vedieť, akú hodnotu má vaša firma dnes. Veľa majiteľov nemá šancu predať svoju firmu, pretože nevedia, akú má hodnotu alebo firma nedokáže bez nich existovať. Možno ju aj dokážu predať, ale musia v nej ostať pracovať, aby z nej mali príjem. O tom sa teda nedá hovoriť ako o aktíve…

Malou zmenou v zmýšľaní sa dá dosiahnuť to, aby vám firma platila viac a viac a viac. A v momente, keď vás bude nudiť, ju predáte za viac, ako by vám zarobila behom 3 alebo 5 rokov aktívnej činnosti v nej.

Záverom

Rozlúčim sa s vami s dvoma slovami, ktoré sú zároveň výzvou: Optimalizujte a inovujte.

…a pridám ešte ich definície z pohľadu podnikateľa, aby som vás práve k týmto dvom činnostiam dnes namotivoval:

Optimalizácia: Maximalizácia výkonu všetkého, čo robíte.

Inovácia: Prichádzanie s čerstvými, novými alebo alternatívnymi prístupmi, ktoré urobia zastaralými tie súčasné veci.

Pri plnom nasadení zlepšovania všetkých 5 oblastí môžete (a dokážete) zmeniť ako ekonomický osud vašej firmy, tak jej budúcnosť. Preto: Nech sa darí!

Ktorý spôsob je pre vás nový? Ktorému ste doteraz venovali menej pozornosti, ako si zaslúži? Rád sa s vami porozprávam o budovaní týchto 5 spôsobov bohatnutia na zlomovej business konzultácii »

Zdieľajte radosť:

« Predchádzajúci príspevok na stránke:

Páčil sa vám článok?
Pridajte si ho do záložiek alebo ho zdieľajte cez tlačidlá vyššie.

Verzia pre tlač Verzia pre tlač

Pridajte pekný komentár

» RSS kanál komentárov tohto príspevku

CommentLuv badge

Prečo sú kľúčové hodnoty dôležitejšie ako misia, vízia alebo firemné ciele?
Stiahnite si dokument s viac ako 160 hodnotami. Zadajte email nižšie a pošlem vám dokument, ktorý som vytvoril:

.

160 námetov na kľúčové hodnoty »