Zdroje

Táto stránka vám pomôže a nasmeruje vás na nástroje a stránky, ktoré pri blogovaní používam a odporúčam. Postupne, ako budem odhaľovať nové služby, budem ich pridávať práve sem. Pridajte si tu preto záložku, vracajte sa sem často a stránku si užite čo najviac.

WordPress

Číslo jedna medzi nástrojmi na blogovanie a tvorbu stránok. Je zadarmo, plne prispôsobiteľný a má super komunitu. Aj táto stránka na ňom beží. Použiť môžete napríklad tieto verzie:

Registrácia domén a hostingy

 • SK-NIC – slovenská registračná autorita pre domény .sk. Ak ste na Slovensku a chcete mať vašu doménu registrovanú na vás, začnite tu. Tento krok je voliteľný a je nepovinný. V zahraničí na vás doménu zaregistrujú automaticky. (Viac informácií sa dočítate v mojej e-brožúre “Ako na blog“.)
 • Atlantisslovenský hosting, na ktorom sú uložené i prezentácie najväčších slovenských portálov. Samozrejme, že tam môžete spokojne uložiť i stránku ako táto, pretože i rozhladna.sk beží na ich serveroch s maximálnou spokojnosťou.
 • OneBit – česká hostingová spoločnosť. V minulosti vyhrala ocenenie za najlepší český hosting. Tiež mám u nich niekoľko prezentácií.
 • Wedos – český nováčik na trhu hostingu a domén. Zatiaľ sa ukázal ako kvalitný a vďaka inovatívnemu prístupu aj lacný. Za krátky čas roka 2011 už k nemu išlo niekoľko prezentácií. Nakoľko potrebujú propagáciu, majú otvorený aj partnerský program s veľmi dobrými podmienkami. Žiaľ na rozchodenie WordPress témy ako napríklad OptimizePress je potrebný balíček za aspoň 100 Kč mesačne, čo je viac ako balíček pre 3 domény u OneBit
 • na slovenské domény vychádza najlepšie hosting WebSupport
 • HostGator – zdieľaný hosting pre americké projekty. Lacný, dobrá podpora, inštalácia rôznych systémov na 1 klik. Vrátane WordPressu. [Použitím tohto odkazu na HostGator a objednaním služby získam províziu, za ktorú Vám pomôžem s inštaláciou WordPressu alebo výberom pluginov. Kontaktujte ma!]
 • Článok Kedy zvoliť hosting zdarma? A aký?

Marketing

 • Kniha E-mail marketing (odkaz do MojaKniha.sk, kde je väčšinou skladom) – 1. kniha o e-mail marketingu v ČR a SR. Vyšla v roku 2010. Jednoduchým spôsobom a na príkladoch opisuje e-mail marketing i človeku začínajúcemu na internete. 48 strán menším písmom v mäkkom obale je vhodných aj na cesty.
  Tiež si môžete vypočuť exkluzívne interview s autorom knihy, s ktorým som sa o nej rozprával ako prvý na svete.
 • SmartEmailing – riešenie na správu, rozosielanie a sledovanie e-mailov (rozumej systém na e-mail marketing). Po česky. Spravodajca stránky rozhladna.sk je tiež odosielaný cez SmartEmailing už od konca roku 2009.
 • Kniha Guerilla marketing (odkaz do MojaKniha.sk, kde je väčšinou skladom) – toto nie je žiadna brožúrka pre malé deti, pretože autor na 326 stranách opisuje marketing z každého uhlu. Ako plus vnímam to, že autor pokračuje často ďaleko za hranice gerila marketingu a ukazuje čitateľovi možnosti využívania celej palety marketingových a reklamných nástrojov. Napísal som aj recenziu knihy Guerilla marketing, Jay Conrad Levinson. Mám pre vás článok aj v prípade, keď netušíte, čo je guerilla marketing.
 • Clipsan – Český systém na automatizáciu predaja a marketingu. Dajú sa tam tvoriť žmýkacie stránky, komunikovať s databázou pomocou email marketingu a predávať virtuálne i fyzické produkty. Obsahuje aj CRM, teda systém na budovanie vzťahov so zákazníkmi, kam si môžete značiť aktivity, pripomienky a podobne.

Preklady, podpora a fóra

 • Moja stránka s prekladmi
 • Slovenská podpora WordPressu – okrem článkov o aktuálnom dianí vo WordPresse tam nájdete odkaz na slovenské fórum a ďalšie preklady
 • Česká podpora WordPressu – nájdete tu odkazy na aktualizácie, návody na nahratie WordPressu na server a ďalšie zdroje pre skúsených používateľov
 • Poedit – program na editáciu .po súborov s prekladmi. Automaticky vytvára .mo súbory pri uložení (potrebné pre WordPress a pluginy). Funguje na OS Windows, Mac OS X a Linux. Je zadarmo. Ak náhodou máte len .mo súbor, môžete si ho skonvertovať do .po na tejto adrese: Konvertor .mo do .po

Iné – spolupráca, kancelária „v oblaku“ a podobné

 • Dropbox – nástroj na online zálohovanie a zdieľanie dokumentov. Obrázky môžte zdieľať dokonca s celým svetom cez zabudovanú galériu. Jednoducho pošlete iným odkaz a pozrú oni si pozrú vaše fotky… a ani nemusíte mať zapnutý počítač.
  To, čo chcete zdieľať (a zálohovať) si jednoducho vyberiete na počítači. Dropbox ponúka aj funkciu na synchronizáciu súborov medzi vašimi zariadeniami (iPhone, Linux PC, Windows PC, Mac, Andorid…). Zadarmo je pre zdieľanie do 2 GB. Mám k dispozícii ešte pár pozvánok: ak použijete môj odkaz na Dropbox, získate odo mňa 500 MB miesta naviac (limitované pre prvých 7 ľudí, bonus sa aplikuje po inštalácii a aktivácii účtu vo vašom počítači).
 • Dokumenty Google – okrem toho, že môžte vytvárať perfektné dotazníky (VIDEO: Ako robiť dotazníky zadarmo cez Google Docs?), formuláre, prezentácie a poznámky, môžte tieto zároveň aj zdieľať s inými ľuďmi. Najlepšia vec? Môžte naživo upravovať dokument a vidíte, čo ten druhý robí… 🙂
 • Skype – o tomto už počul asi každý. Vedeli ste ale, že cez neho môžte zdieľať obrazovku a vidieť, čo ten druhý robí?
 • Charcount – nástroj, ktorý vám ukáže počet znakov vo vloženom texte, počet znakov bez medzier, ďalej počet slov, riadkov a normostrán… (ak to náhodou už nerobí váš editor textu)
 • Fotobanka – odtiaľto nakupujem obrázky do prezentácií a na blog.

Máte tip, čo by tu ešte malo byť spomenuté? Napíšte mi

Pokračovať na hlavnú stránku »

Zdieľajte radosť:

Prečo sú kľúčové hodnoty dôležitejšie ako misia, vízia alebo firemné ciele?
Stiahnite si dokument s viac ako 160 hodnotami. Zadajte email nižšie a pošlem vám dokument, ktorý som vytvoril:

.

160 námetov na kľúčové hodnoty »