Čítate: Ako si spraviť stránku vo WordPresse?

Slnko nás poteší, dážď nás osvieži, vietor povzbudí, sneh rozradostí. V skutočnosti neexistuje zlé počasie, sú len rôzne druhy dobrého počasia.
John Ruskin

Nehostinné počasie týchto dní asi priláka na internet viac ľudí než obvykle. Čo by sa teda hodilo viac ako si predstaviť WordPress? Systém, na ktorom beží i táto stránka.

Ak ste ešte nezačali blogovať, asi si hovoríte čo je to ten WordPress? Ak už blogujete, asi si život bez neho neviete predstaviť…

WordPress je otvorený publikačný systém. Len nedávno vyhral ocenenie ako najlepší systém za rok 2009.

Načo potrebuje bloger publikačný systém?

Nie každý bloger je profesionálny programátor, ktorý si dokáže urobiť PHP šablóny, CSS štýly, stránku napojiť na databázu MySQL a pri tom všetkom dodržiavať web štandardy. Nato boli vymyslené systémy na blogovanie.

Tých systémov existuje viac ako je ovocia na trhu v sezóne! Väčšina z nich sa špecializuje na konkrétnu úlohu. Existuje niekoľko systémov pre e-shopy, niekoľko pre tvorbu web stránok, ďalšie na správu diskusných fór a tak ďalej.

Systém pre blog je niečo ako Windows pre počítač. Bez neho je väčšina používateľov stratená. WordPress je jednoduchý systém a používať ho dokáže každý, kto vie napísať e-mail.

Viete napísať e-mail?

V tom prípade máte všetky predpoklady stať sa blogerom. Ako krok číslo jedna je vybrať si systém vhodný na blogovanie.

Najrozšírenejší zo všetkých je dnes WordPress. Používajú ho firmy ako Sony, Mozilla alebo Flickr, nespočetné množstvo škôl po celom svete a ďalších 200 miliónov web stránok. Už v minulosti som písal o výhodách WordPressu.

Pred 10 rokmi ľudia vytvárali stránky a blogy rôznymi nástrojmi. Postupne väčšina ľudí prešla na WordPress. V diskusných fórach je práve on voľbou číslo jedna na tvorbu blogov.

Dokonca marketingoví riaditelia zisťujú, že WordPress je oveľa viac ako len nástroj na blogovanie. Práve spomínané ocenenie mu bolo udelené za najlepší systém na správu obsahu roku 2009. Taký systém môže byť použitý na tvorbu zarábajúcich web stránok. Dá sa s ním totiž spravovať veľké množstvo obsahu, čo z WordPressu robí veľmi výkonný firemný nástroj.

Vďaka exkluzívnym doplnkom môžete vytvoriť zoznamy produktov, členské stránky, kompletný systém pre komerčné alebo aukčné stránky, portfóliá a oveľa viac.

Môžete zmeniť vaše súčasné statické stránky na dynamicky tvorenú prezentáciu. Tá môže tak obsahovať všetko, čo vás len napadne. Vďaka “open-source” licencii stačí vyhľadať vhodného dodávateľa pre vašu potrebu.

Ďalšou dôležitou časťou stránky je takzvaná optimalizácia pre vyhľadávače (SEO, z anglického Search Engine Optimization). V tomto je WordPress tiež vynikajúci. Už po nainštalovaní je pripravený pomôcť vám pri tvorbe najvyhovujúcejšieho obsahu. Pri použití niekoľkých doplnkov môžete radikálne zvýšiť vaše umiestnenie v Sezname alebo v Google.

Pozitívne je tiež, že vyhľadávače umiestňujú vyššie stránky, na ktorých sa obsah často mení. Flexibilita systému WordPress je v jeho jednoduchosti meniť dizajn, pridávať a prispôsobovať si rôzne funkcie a v neposlednom rade možnosť jednoducho upravovať stránky.

Koľko mám za túto reklamu na WordPress?

WordPress je zdarma! Za túto reklamu získam možno nejakého nového odberateľa môjho spravodaja. Stačí keď sa prihlásite k odberu cez formulár nižšie.

Prečo tak urobiť?

  • ešte nikto sa z jeho odberu neodhlásil
  • získate zdarma moju e-knihuAko si urobím vlastný blog?”, ktorá obsahuje okrem iného aj detailný návod na inštaláciu systému WordPress. (Ponuka zdarma je časovo obmedzená.)
  • budete jedným z prvých, kto sa dozvie o novinkách na stránke a získate prístup k exkluzívnym informáciám
Meno:
Som:
Email:

Môžem premiestniť svoju aktuálnu stránku do WordPressu?

Ak ste už písali vo Worde, viete “písať” i web stránky. WordPress umožňuje jednoducho skopírovať texty z vašich starých stránok do nových. Na jednom mieste si môžete vybrať, čo má byť v postrannej lište. To sa následne prenesie do postranných líšt všetkých stránok.

Prevencia

Vyberajte dobre! Pred tým, než začnete blogovať, si vyberte dobrý hosting. Vyberte si vynikajúci systém, názov a doménu. Akékoľvek neskoršie “sťahovanie” je komplikované, náročné a stresujúce. Ak sa chystáte spustiť firemnú stránku, nešetrite! Počítajme spoločne: Stojí vám za to, aby vaša stránka bola nedostupná v čase keď sa zmienka o vašej firme objaví v televízii?

(Obrázok od Tambako the Jaguar)

Zdieľajte radosť:

« Predchádzajúci príspevok na stránke:

Nasledujúci príspevok na stránke: »

Páčil sa vám článok?
Pridajte si ho do záložiek alebo ho zdieľajte cez tlačidlá vyššie.

Verzia pre tlač Verzia pre tlač

Pridajte pekný komentár

» RSS kanál komentárov tohto príspevku

CommentLuv badge

Prečo sú kľúčové hodnoty dôležitejšie ako misia, vízia alebo firemné ciele?
Stiahnite si dokument s viac ako 160 hodnotami. Zadajte email nižšie a pošlem vám dokument, ktorý som vytvoril:

.

160 námetov na kľúčové hodnoty »