Čítate: Ako si ušetriť prácu a spriateliť sa s ďalšími blogermi?

3

Stretávať sa spolu je začiatok. Ostávať spolu je pokrok. Pracovať spolu je úspech.
Henry Ford

Niekedy nemusím na svoj blog napísať ani jeden príspevok. Po dobu troch týždňov. Napriek tomu ostáva zachovaná pravidelnosť. Ako to môžte dosiahnuť aj vy? Odpoveďou sú hosťovské príspevky.

Na Slovensku sú práve hosťovské príspevky zatiaľ veľmi málo využívanou záležitosťou. Podľa mňa však majú veľkú budúcnosť. Za prvé ich výhody začínajú práve tam, kde vyhľadávače končia a za druhé sú prospešné ako pre hosťa, tak pre hosťovaného.

Ako sa mi podarilo získať hosťovské príspevky?

Priznávam sa hneď na úvod, že som napísal pár blogerom, či by chceli niečo u mňa uverejniť.

Neboli to samozrejme náhodní okoloidúci, ale ľudia, čo už majú svoj vlastný blog a zároveň u mňa zanechávali komentáre. Ten, kto totiž zanechá komentár vyjadruje, že ho stránka skutočne zaujíma.

Potom, čo u mňa bloger zanechá komentár, pozriem sa na jeho stránku. Pokiaľ sa mi páči, tiež tam zanechám komentár. S komentárom si dám samozrejme prácu a robím všetko pre to, aby som jeho konkrétny príspevok nejako obohatil alebo doplnil.

Myslím si, že som trochu priekopník v oblasti hosťovských príspevkov, pretože sa na tejto stránke zjavujú pravidelne od jej založenia.

Ak chcete aj vy získať hosťovský príspevok od niekoho, napíšte mu to! Ak chcete niekde hosťovať, tiež tam napíšte. Čo a ako napísať sa dozviete napríklad aj v článku 10 krokov k úspešným hosťovským príspevkom.

Nebuďte prekvapení ak niekedy napíše niekto i vám, že by mal rád u vás hosťovský príspevok. Je to pocta a potešenie pre oboch zúčastnených.

Ako ďalej?

Či už ste hosť alebo hosťovaný, hľadajte tému, ktorou si môžte navzájom najviac pomôcť. Ak má niekto napríklad skúsenosti s hostingami zdarma a vy máte skúsenosti len s tými platenými hostingami, nájde sa téma veľmi jednoducho. 🙂

Nebráňte sa tejto forme propagácie! Máte vlastný blog, kde môžete uverejniť článok od kohokoľvek? Napíšte vášmu obľúbenému blogerovi, či by bola možná nejaká spolupráca a dohodnite sa už dnes!

A na záver nezabudnite na podpis. Napríklad:

Autorom tohto príspevku je Martin Mikláš, zakladateľ servera rozhladna.sk – ako na blog. Rozhladna.sk pomáha začínajúcim blogerom pri ich prvých krôčikoch. Pokročilí blogeri si zase prídu na svoje pri prekladoch pluginov, rôznych radách a tipoch od skúsených kolegov alebo naberú inšpiráciu na zmenu svojho blogu k lepšiemu. Navštívte stránku rozhladna.sk už dnes.

(Obrázok od abac077)

Zdieľajte radosť:

« Predchádzajúci príspevok na stránke:

Páčil sa vám článok?
Pridajte si ho do záložiek alebo ho zdieľajte cez tlačidlá vyššie.

Verzia pre tlač Verzia pre tlač

Pekné komentáre (3)

Dalsia rada ako sa spriatelit s blogermi. Vyst z onlinu do offlinu. A zacat chodit na akcie tipu twinecamp, barcamp, open coffe atd. Clovek spozna blogerov nazivo nadviaze vztahy, mozno spolupracu 🙂

Potom sa ovela lahsie oslovuju blogeri aj ked clovek nieco potrebuje. Vyhoda tychto akcii ze vacsinou su zadarmo a potrebna je iba ucast 🙂

Reaguj na tento komentár

Veta, ktorá odrádza mňa a podobných blogerov: “Rozhladna.sk pomáha začínajúcim blogerom pri ich prvých krôčikoch..” 🙂

Reaguj na tento komentár

@peter.kucerka: Ďakujem za radu. Už sa prezliekam z pyžama a idem sa prejsť 😀

@wabt: Ále no… verím, že aj Ty tu niečo nájdeš 😉 Odporúčam zohnať si Gravatar

Reaguj na tento komentár

Pridajte pekný komentár

» RSS kanál komentárov tohto príspevku

CommentLuv badge

Prečo sú kľúčové hodnoty dôležitejšie ako misia, vízia alebo firemné ciele?
Stiahnite si dokument s viac ako 160 hodnotami. Zadajte email nižšie a pošlem vám dokument, ktorý som vytvoril:

.

160 námetov na kľúčové hodnoty »